Erdoğan’dan garip ‘Ayasofya’ yanıtı

Başbakan Erdoğan, Ortaköy Camii'nin açılışında "Ayasofya" diye bağıran vatandaşlara "Sultanahmet'i bir dolduralım bakalım. Sonra gerisi gelir" dedi. AGD'nin Sultanamhet'i doldurduğu günleri çabuk unutmuş galiba

Erdoğan’dan garip ‘Ayasofya’ yanıtı
 Başbakan Erdoğan, Ortaköy Camii'nin açılışında "Ayasofya" diye bağıran vatandaşlara "Sultanahmet'i bir dolduralım bakalım. Sonra gerisi gelir" dedi. AGD'nin Sultanamhet'i doldurduğu günleri çabuk unutulmuş... 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından restorasyonu tamamlanan Beşiktaş Büyük Mecidiye (Ortaköy) Camii'nin açılışını yaptı.

"ONLAR ESERLERİ İLE KALICI OLDULAR"

Başbakan Erdoğan açılışta yaptığı konuşmasında, "Çok ciddi bir güçlendirme çalışması yapıldı, yanında tezyinattaki sıkıntıları aşma çabası yapıldı, bazı eksikliklerinde giderilmesi ile Büyük Mecidiye Camii bugün itibari ile hizmete başladı. Sultan Abdülmecid'in ruhuna Fatiha'lar göndereceğiz. Onlar eserleri ile kalıcı oldular" dedi.

"BURADA 5 KEZ BU ESER RESTORASYONA UĞRADI"

"Allahım bizleri camisiz, mabetsin bırakma. Mabetlerimiz ezansız, cemaatsiz bırakma" diyen Erdoğan, "Bunlar bizim geleceğimizin işaret fişekleridir. Burada 5 kez bu eser restorasyona uğradı. Bu eserin mimarisinde bir defa rol alan bir Ermeni mimardır. Ecdat bu noktada da çok farklı davranmış ve emaneti, işi ehline vermiş. Biz mimarından mühendisine işçisine kadar bu restorasyonlarda emeği geçenlere rahmet gönderiyoruz. Bu camilerimizi cemaatsiz de bırakmayacağız. Ortaköy Camii küçük, haddi aşmazsam bizim kitabımızda mescit geçer. Bu mescitler cemaatsiz kalmaması lazım" diye konuştu.

ERDOĞAN'DAN AYASOFYA YANITI

Bu sırada cami avlusundaki kalabalıktan "Ayasofya" şeklinde seslenenler oldu. Erdoğan bunun üzerine, "Sultanahmet, Süleymaniye, buralar dolması lazım. Sultanahmet'i bir dolduralım. Teravih değil, bayram namazında değil, sabah namazların da dolduralım. Ondan sonra gerisi gelir" ifadesini kullandı.

İHA

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 20:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209