Ak Parti'den Metiner'e şok yanıt

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, CNN Turk'te katıldığı programda, Başbakan Erdoğan'ın Çankaya'ya çıkacağını söyledi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Metiner'in sözlerine “Başbakanımızın bu konuda kanaati yok” yanıtını verdi.

Ak Parti'den Metiner'e şok yanıt
 AK Partili Metiner, “Başbakanımız ilk turda bariz farkla Çankaya’ya çıkacak” dedi. Metiner 17 Aralık, Fethullah Gülen, Twitter yasakları gibi farklı konularda açıklamalar yaptı. İşte Metiner’in açıklamaları:
 
“BAŞBAKAN İLK TURDA ÇANKAYA’YA ÇIKACAK”

Göreceksiniz Başbakanımız inşallah ilk turda bariz bir farkla Çankaya’ya çıkacak. Devlet başkanı olacak. Herkes Tayyip Erdoğan’ın gücünü de görecek.

CHP’nin MHP’nin oylarına şaibe düşmüştür. AK Parti’nin oylarında paralel yapının oyları yoktur. Dolayısıyla şaibeden bahsedecek olursak CHP ve MHP’nin oyunda şaibe vardır.
Biz CHP’nin değişmesine büyük mutluluk duyarız. Ancak CHP bir türlü halk partisine dönüşemedi .

ABD’NİN “PENSİLVANYA’DAKİ BEYEFENDİYİ UNUTUN” AÇIKLAMASI
 
ABD’nin o konularda akıllarını kendilerine saklasınlar. Biz Pensilvanya’yı unuttuk, onlara bıraktık müsterih olsunlar.

“TWITTER’I ASLA AÇMAYIZ”
 
 Yolsuzluk susturuculu bir suikast girişimi. Adıma açılan çakma hesaplar var. Twitter’ı yasaklarız. Twitter Türkiye mahkemelerinin almış olduğu kararlara uymazsa, asla Twitter’ı açmayız.
İnterneti en fazla yaygınlaştıran hükümetiz. Biz okullarda tablet bilgisayarlar dağıtıyoruz.
Diyelim ki sizin adınıza açılmış sahte hesaptan, haysiyetiniz zedeleniyor karar aldırıyorsunuz. Twitter bu mahkeme kararına uymazsa…

“TWITTER MWITTER TAKMAYIZ”

 Biz Twitter mwitter dinlemeyiz. Bir tek vatandaşımızın kişilik hakları her şeyin üstündedir. Kim nasıl anlarsa anlasın. Twitter’ı da YouTube’u da takmayız. İkisini kabul ettirdik. Görüşmelerimiz devam ediyor. Ulaştırma Bakanımızla beraberdim.
İlkesel düşünen insan şöyle yapar. İllegal dinlemenin içeriğine dikkat etmez. Bizde böyle olmalı. Ben bugüne kadar illegal dinlemeleri hiç merak etmedim.

“SUÇ İŞLEYEN BİR TEK BAKANIMIZ YOK”
 
Mesela tapeler, bakanlarımız hakkında oluşturulan tapeler. Suç işleyen bir tek bakanımız yok bizim. Haysiyet cellatlığı yapan bir kısım emniyet mensuplarımız oldu. Suçlu olduğu mahkeme tarafından tespit edilinceye kadar herkesi masum kabul edersiniz.

 “ŞURADA YANILDIK”

 Şurada yanıldık. Darbecilerin torbasının içinde, paralel yapının kendisine karşı olarak gördükleri insanların cezalandırıldığını gördük. Bunu kabul edebilirim. Pek çok masum insan Silivri’de olmaması gereken insan olması gerektiğini söyledim.
 
“NE BİLEYİM NE YAPIP YAPMADIĞINI”
 
Ali Fuat Yılmazer’le ailece tanışırım. Dostluğum var. Ne bileyim Ali Fuat Yılmazer’in ne yapıp yapmadığını.

İsmi yazılı olan yandaşlıkta sınır tanımadılar. Bizim kinimiz yok. CHP’nin basın bürosu gibi çalıştınız. Bazı aydınlar işlerini güçlerini bıraktılar, Başbakan düşmanlığını seçtiler. Siz de yağ kalmadı. Bütün yağlarınız tükendi. Toplumu aşağı gören anlayış sizde var. Yılmaz Özdil’in dünden beri yazdıkları halkımıza hakaret değil mi? Benim halkıma bidon kafalı diyecek. Başbakana adam değil diyen eski bir genel yayın yönetmeni olacak.
Aydın Doğan beye hükmedecek güce sahip miyiz biz? CNN’i bir tarafa bırakayım. Doğan Medya’nın CHP’nin basın bürosu gibi çalıştı. Başbakanımıza hırsız demek gazetecilik mi?

“BİLAL ERDOĞAN ŞUNU YAPTI” DİYEMEZSİNİZ
 
17 Aralık yolsuzluk soruşturması değil karşı darbedir. Yolsuzluk yaptı, Bilal Erdoğan şunu yaptı diyemezsiniz. Hukuku katletmiş olursunuz.

AK PARTİ'DEN METİNER'E YANIT

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, CNN Turk'te katıldığı programda, Başbakan Erdoğan'ın Çankaya'ya çıkacağını söyledi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Metiner'in sözlerine “Başbakanımızın bu konuda kanaati yok” yanıtını verdi.

Atalay şunları söyledi: "Genel seçim araştırmalarımızda biz 49,7 oy oranında görülüyoruz. O bantta herhangi bir değişiklik yok. Cumhurbaşkanlığı seçimi ilk turda çözülebilir diye düşünüyoruz. O konuda rahatız. Bu şekliyle sistem yürür ve cumhurbaşkanlığı seçimi yapılır. Şu haliyle nasıl yürürse bundan sonra da yürür"

Metiner, "Göreceksiniz Başbakanımız inşallah ilk turda bariz bir farkla Çankaya’ya çıkacak. Devlet başkanı olacak. Herkes Tayyip Erdoğan’ın gücünü de görecek" demişti.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2014, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209