Hollanda'nın Türk Eurovision temsilcisi

Şarkı yarışması Euruvison'da Hollanda'yı bir Türk kızı temsil edecek. Bonomo'nun kazanması halinde sevineceğini söyleyen Ayten, Türkiye'den de destek bekilyor.

Hollanda'nın Türk Eurovision temsilcisi

Eurovision şarkı yarışmasında Hollanda’yı temsil edecek olan Joan Franka (Ayten Kalan), Azerbaycan’da iyi bir derece alarak finale kalmak istediğini söyledi.

Türk basın mensuplarına röportaj veren Joan Franka (21), Mersinli Ali Kalan'ın kızı. Babası, Joan iki yaşındayken vefat etmiş. Kendisini "yarı Türk ve yarı Hollandalı" olarak tanımlayan Joan Franka, Türkiye'ye hiç gitmemiş ve Türkçe bilmiyor. Müzik çalışmaları için Türkiye'ye gidebileceğini ifade ediyor ve babasının memleketini görmeyi hayal ettiğini söylüyor.

"TÜRKÇE MÜZİK DUYDUĞUMDA TÜRK OLDUĞUM AKLIMA GELİYOR"

Küçükken Türkçe müzik kasetleri dinlediğini belirten Joan Franka bunlar arasında Bülent Ersoy'u hatırlıyor. İki milliyete sahip olmanın kendisi için gurur verici olduğunu ifade eden Franka, "Türkçe müzik duyduğum zaman Türk olduğum aklıma geliyor. Tarkan’ın çok seviyor ve onun müziklerini dinliyorum." diyor. Franka, ablasının Türkçe konuşabildiğini ifade ediyor.

"CAN BONOMO KAZANIRSA SEVİNİRİM"

Hollanda ile Türkiye futbolda karşı karşıya geldiğinde iki takımı birden tuttuğunu ifade eden Joan Franka, "Kim kazanırsa kazansın benim için fark etmiyor. Türkiye'yi temsil edecek Can Bonomo'yu tanıyorum. Çok güzel şarkıları var. Ben kazanamasam da Türkiye kazanırsa da mutlu olurum." diyor. "Selam Türkiye seni seviyorum" diyen Franka, Türk vatandaşlarından destek bekliyor.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılacak Eurovision şarkı yarışmasında“Love Me Back’’ adlı parçayla Türkiye’yi temsil edecek Can Bonomo’ya rakip olan Joan Franka (Ayten Kalan) ‘You And Me’ adlı şarkıyı seslendiriyor. Franka, ‘O Ses Hollanda’ yarışmasında birinci olarak ülkesini temsil etmeye hak kazanmıştı.

CİHAN

Haber Kaynağı : Haber7.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209