SANATIN KALBİ BAYRAMPAŞA’DA ATIYOR

Bayrampaşa Belediyesi’nin yıl boyunca düzenlediği kültür-sanat etkinlikleri, kasım ayında da tüm hızıyla sürüyor.

SANATIN KALBİ BAYRAMPAŞA’DA ATIYOR
 SANATIN KALBİ BAYRAMPAŞA’DA ATIYOR

Bayrampaşa Belediyesi’nin yıl boyunca düzenlediği kültür-sanat etkinlikleri, kasım ayında da tüm hızıyla sürüyor. Kasım ayı boyunca çocuk ve yetişkin tiyatroları, interaktif şovlar, geziler, konserler, seminerler ve konferanslardan oluşan kültür-sanat etkinlikleri sanatseverleri bekliyor. 

Bayrampaşalılar Yaşadığı Şehri Keşfediyor

Rehber eşliğinde düzenlenen Tarihi Yarımada Gezisi kapsamında; kasım ayı boyunca salı, perşembe ve cumartesi günleri “Million Taşı, Mese Caddesi (Eski Roma Yolu), Caferağa Medresesi, Soğukçeşme Sokağı, Topkapı Sarayı 1. Avlu, Aya İrini Dışarıdan Gezilmesi, Samson Hastanesi Kalıntıları, Cellat Çeşmesi, III. Ahmet Çeşmesi, Sultanahmet Camii ve Hipodrom”  gezilebilecek.  Ayrıca her pazartesi ve cuma günü de Yuşa Tepesi gezisi gerçekleştirilecek.

Tarihi Yarımada Gezisi için gezi günlerinde saat 11.30’da Bayrampaşa Belediyesi önünden otobüs kaldırılacak.

Gezi kaydını yaptırmayanlar Bayrampaşa Belediyesi’nin giriş katında bulunan Akıllı Kent Hizmet Servisi kanalıyla kayıtlarını yaptırabilecekler.

Ustalardan Konferanslar

Bayrampaşa Konuşmaları kapsamında,  2 Kasım Cumartesi saat 13.00’te  Zekiye Çapan (Aile ve Toplumsal İletişimin Önemi), 16.00’da Muzaffer Doğan (1960 İhtilali ve Sonrası Fikri Gelişmeler); 9 Kasım Cumartesi saat 13.00’te  Zekiye Çapan (Gençler ve Değerler), 16.00’da Doç. Dr. Mustafa Tekin  (Modernite ve Paradigmaları) Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Merkezi’nde (BAYGEM) birer konferans verecekler.

En Renkli Çocuk Tiyatroları Bayrampaşa’da!

2 Kasım Cumartesi saat 12.00’de Hayvanlar ve Çocuklar (Mavi Uçurtma Komedi Tiyatrosu), 13.30 ve 15.00 seanslarıyla “Tiviti ile Simiti (Karanfil Tiyatro)” isimli çocuk oyunu Yücel Çakmaklı Kültür Salonu’nda sahnelenecek. Aynı günün akşamı saat 20.00’de ise Özlem Özel, BAYGEM Kültür Salonu’nda bir konser verecek.

9 Kasım Cumartesi 12.00’de Çevrimdışı Çocuk (Goncagül Çocuk Tiyatrosu), 13.30 ve 15.00 seanslarıyla “Renkler Cumhuriyeti (Tiyatro Çisenti)” isimli çocuk oyunu Yücel Çakmaklı Kültür Salonu’nda sahnelenecek. Aynı günün akşamı saat 20.00’de ise Hamide Uysal, BAYGEM Kültür Salonu’nda bir konser verecek.

3 ve 10 Kasım Pazar günü de saat 13.30 ve 14.30’da Yücel Çakmaklı Kültür Salonu’nda gerçekleştirilecek olan “Kukla Gösterisi ve İnteraktif Şovlar” ile çocuklar, katılımcılık, paylaşımcılık ve arkadaşlık gibi sosyal roller üstlenerek eğlenmenin hazzını ve öğrenmenin mutluluğunu yaşayacaklar.

Ayrıca kasım ayı boyunca her pazartesi Bayrampaşa Kadın Düşünce Platformu’nun Şehr-i Nisa konuşmaları kapsamında düzenlediği bayanlara yönelik Türk edebiyatı üzerine konuşmalar, 13.00-16.00 saatleri arasında BAYGEM’de; her salı ise erkeklere yönelik Türk tarihini konu alan konferanslar, 19.00-21.00 saatleri arasında Pusula Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği’nde gerçekleştirilecek.

Halka açık olarak gerçekleştirilen etkinliklerin tamamı ücretsiz olacak.


Ayrıntılı Bilgi İçin: 0(212) 493 11 94

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209