'İDO bizi zora sokuyor'

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Koordinatör Başkanı Orhan Gençoğlu, İDO'nun fiyat politikasının çok seyahat eden vatandaşları zora soktuğunu ifade etti.

'İDO bizi zora sokuyor'
Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Koordinatör Başkanı Orhan Gençoğlu, ''İDO, özelleştirme sonrası uyguladığı fiyat politikası ile sadece vatandaşları değil, işleri nedeniyle çok sık seyahat eden ihracatçıları, yani bizleri de zora sokuyor'' dedi.

Gençoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, ''İDO'nun esnek ücret tarifesinin'' adaletsizliklere yol açtığını savunarak, ''Öte yandan bilet alırken aşırı detay sorulara yanıt istenmesi, sık sık Bursa-İstanbul seyahati yapan ihracatçılar için zaman kayıplarını ve sıkıntıları beraberinde getiriyor.

Zamanı son derece kıymetli olan bizler için bu tür uygulamalar son derece olumsuz bir etken'' ifadelerini kullandı. İDO'nun yaptığı taban ve tavan bilet fiyatlarının arasında çok büyük farkların olduğunu öne süren Gençoğlu, şunları kaydetti:

''İDO, özelleştirme sonrası uyguladığı fiyat politikası ile sadece vatandaşları değil, işleri nedeniyle çok sık seyahat eden ihracatçıları, yani bizleri de zora sokuyor.

Araca ayrı, şoföre ayrı bilet istenmesi, cam kenarı ve koridor farklılıkları diğer işletmelere de kötü örnek oluşturuyor. Bunları göz önünde bulundurarak hareket etmek gerekiyor.

İDO'nun web sayfasının kullanım elverişsizliği nedeniyle internet üzerinden ve telefonla çağrı merkezinden bilet alınamıyor. Bu nedenle son anda yüksek ücretler ödeyerek bilet almak zorunda kalınıyor.'' Gençoğlu, Rekabet Kurumu başta olmak üzere yetkililere çağrıda bulunarak, ''bu adaletsizliğin'' giderilmesi için gerekli çalışmaların bir an önce yapılmasını istedi. Mevcut durumu kötüye kullandığı gerekçesiyle İDO'nun Rekabet Kurumu'na şikayet edilmesini isteyen Gençoğlu, bu konuda kamuoyunun büyük bir duyarlılık gösterdiğini ve bir bütün halinde hareket edilmesi gerektiğini bildirdi.

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209