Kartal’da Halk Sağlığı Uygulamaları Sürüyor

Kartal Belediyesi yaptığı denetimlerle, sağlıksız şartlarda üretim ve satış yapanlara göz açtırmıyor.

Kartal’da Halk Sağlığı Uygulamaları Sürüyor
 Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri, başta gıda maddeleri olmak üzere sağlıklı şartlarda üretimi ve satışı yapılmayan tüm tüketim maddelerine yönelik çalışmalarına devam ediyor. Kartal Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından rutin olarak uygulanan tüm denetimler,  “halk sağlığı” amacı gözetilerek yapılıyor.

Ramazan ayının yaklaşması ile gıda maddesi üretimi ve satışı yapan işletmelerin denetimleri hızlandırıldı. Kartal Belediyesi Zabıta ve Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü personelinden kurulan ekip, Kartal’da bulunan gıda imalatı ve satışını yapan iş yerlerinde iş yeri açma ve çalışma ruhsatının olup olmadığından, personelin çalışma kıyafetlerine; sağlık portör muayenelerinin yapılıp yapılmadığından, barınma şartlarına, gıda imalatında kullanılan alet ve ekipmanların imalata uygunluğundan, malzeme depolarına, ilaçlamaların yapılıp yapılmadığına ve hijyen şartlarına kadar her şey kontrol ediliyor.

Denetim ekipleri, üretim kurallarına uymayan ve sağlıksız ortamlarda gıda üretimi yapan işyerlerine cezai işlem uyguluyor ve gerekli uyarılar yapılıyor. Ekipler, mevsim şartları nedeniyle işyeri sahiplerini gıdaların kullanım sürelerine ilişkin denetlemelerde bulunarak;  gıdaların tüketilebileceği kadar üretiminin yapılması konusunda da uyarıyor. Kartal Belediyesi ekipleri, gıda üretimi ve satışı yapan işletmeleri rutin olarak denetlemelerinin dışında Ramazan süresince denetimlerini sıklaştıracak.

Kartal’da internet kafelerde denetleniyor

Kartal Belediyesi Zabıta, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde bulunan internet kafelere denetimlerini sürdürmeye devam ediyor. Ekipler, internet kafelerde, ruhsat, temizlik, sigara yasağı, zararlı siteler için filtre ve kafe müşterileri arasında yaş kontrolü denetimi yapıyor. Kafeler de karşılaşılan eksikliklerin tamamlanması için sorumlulara uyarılarda bulunan ekipler, gerekliliklerle ilgili bilgilendirmede de bulunuyor.

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209