KAZIM KOYUNCU’YA SEVGİ YAĞMURU

İstanbul Aydın Üniversitesi, Trabzonspor Öğrenci Kulübü ÜNİTS’nin gerçekleştirdiği etkinlikte Kazım Koyuncu’yu konu alan “Yağmur - Kıyamet Çiçeği” filminin oyuncuları Engin Hepileri, Elena Viunova ve Devrim Saltoğlu’nu konuk etti.

KAZIM KOYUNCU’YA SEVGİ YAĞMURU
 KAZIM KOYUNCU’YA SEVGİ YAĞMURU

İstanbul Aydın Üniversitesi,  Trabzonspor Öğrenci Kulübü ÜNİTS’nin gerçekleştirdiği etkinlikte Kazım Koyuncu’yu konu alan “Yağmur - Kıyamet Çiçeği” filminin oyuncuları Engin Hepileri, Elena Viunova ve Devrim Saltoğlu’nu konuk etti.

Yağmur / Kazım Koyuncu’nun Önemi

Kazım Koyuncu konulu filmin fragmanı, söyleşiden önce öğrencilere izletildi. ‘’Kazım Koyuncu’nun sizin için önemi nedir?’’ sorusunu filmde Kazım Koyuncu’yu canlandıran Engin Hepileri yanıtladı. Hepileri’nin, “Kazım Koyuncu birleştirici, bütünleştirici yapıya sahip biriydi. Kısaca adam gibi adam” sözleri salonda büyük alkış aldı.

“Bu Senaryoda Olmayı Çok İstedim”

“Kazım Koyuncu’yu oynamak büyük bir sorumluluk, bu sizi korkuttu mu?” sorusu üzerine Hepileri, “Korkutmadı, aksine bu senaryoda olmayı çok istedim,” diye konuştu.

Söz, Devrim Saltoğlu’na verildiğinde, oyuncu, “Hani bir insanla konuşmasanız bile ona kalbiniz akar ya… Ben de Kazım Koyuncu için böyle hissediyorum,” şeklinde konuştu.

“Trabzon İnsanı Olarak Sevimliyiz”

Trabzon insanının özelliklerinden konu açıldığında salon, Trabzonlu Devrim Saltoğlu’nun esprili konuşmasıyla kahkahaya boğuldu. Trabzon insanının öncelikle sevimli insanlar olduğunu söyleyen Saltoğlu, çoğu zaman da asabi olduklarından söz etti. Eliyle anlattıklarını desteklemeyi ihmal etmeyen Saltoğlu, “Öfkesiyle bir şarjör mermiyi denize boşaltan insanlar tanıyorum,” dedi.  “Kimisi de Karadeniz’de saatlerce kızgın suyu taşa döker ve onun buharına bakar” sözleri salondakileri kırdı geçirdi.

Türkiye’deki Rus Kadın Algısı

Filmde Ukrayna’dan Çernobil Kazası yüzünden kaçıp Türkiye’ye gelen bir kadını oynayan Elena Viunova ise Trabzon’u ve Karadeniz’i tanımaktan dolayı mutluluğunu dile getirdi. Elena Viunova’ya ülkemizde ve Karadeniz’deki insanın Rus kadınlara neden olumsuz baktığı da soruldu. Oyuncu, “Böyle bir algının olması beni üzüyor, aslında olan bu değil; keşke bu olmasaydı,” diye konuştu.

Trabzonspor Aşkı

Engin Hepileri’ye Trabzonspor formasının ne hissettirdiği soruldu. Hepileri, “Tribünde olmak büyük bir mutluluktu.” dedi. Borda mavi renklerin hakim olduğu salonda sporla ilgili sorular arka arkaya oyunculara yöneltildi. ÜNİTS’li bir öğrenci, Trabzon’u tanıtmak, güçlerini göstermek için çok çaba sarf ettiklerini söyledi.

“Oradan ÜNITS olarak nasıl gözüküyoruz?” sorusunu Devrim Saltoğlu, her şeyin çok güzel olduğunu fakat bir eleştiri yapacağını belirterek şöyle konuştu:

“Çoğunuz Trabzonlusunuz benim gibi. Trabzonlular eleştiriye biraz kapalıdır. Kızmazsanız bir öneride bulunacağım. Sanata daha fazla değer verin, herkesten çok değer verin.”

Plaketlerin oyunculara verilmesiyle etkinlik sona erdi. Ünlü oyuncular öğrencilerle “selfie” çektirmeyi de ihmal etmedi.

Necmi GİRİT / Gizem AYDIN
İAHA (İstanbul Aydın Haber Ajansı)
Fotoğraf: Necmi GİRİT

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 02:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209