banner225

banner209

21 Ağustos 2018 Salı

MHP’ nin Sürpriz Adayı Ünlü Avukat Cihan Tufan

Patani’nin yetimlerine Türkiye sahip çıkıyor

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Uzak Asya’nın Filistin’I olarak Kabul edilen Patani’de yetim yüzleri güldürdü

04 Temmuz 2015 Cumartesi 02:46
Patani’nin yetimlerine Türkiye sahip çıkıyor
Foto galeriye git  . Ramazan 2015 organizasyonu çerçevesinde Patani’yi ziyaret eden Cansuyu ekipleri binlerce Patanili mazluma umut oldu.

Uzun yıllardır işgalci Tayland hükümetine karşı direnen Patani’de 2014 yılı Mayıs ayından itibaren de Tayland’da yönetime el koyan askeri idareye karşı direniş sürüyor. Kurulduğu ilk yıldan itibaren Patani Müslümanlarını yalnız bırakmayan Cansuyu Derneği bu Ramazan ayında da Patani’de büyük yardım organizasyonları yaptı. Narathiwat, Yala ve Pattani bölgelerinde özellikle köylerde düzenlenen organizasyonlarda iftarlar verildi, yardım kolileri dağıtıldı ve evlere konuk olarak Anadolu halkının salami iletildi. Dağıtımlarda yetim ve dul ailelerine öncelik verildi. Yardım dağıtımlarından 5 binin üstünde Patanili faydalandı. Patani halkı ise minnettarlıklarını ifade ederek hayırseverlere teşekkür ettiler.

Öte yandan Cansuyu ekipleri Güney Asya’nın tek İslam Üniversitesi olan Fatoni Islam Üniversitesi’nde de geniş katılımlı bir iftar vererek yakın bölge ülkelerinden okumaya gelen öğrencilerle dayanışma gerçekleştirildi. Fatoni Islam Üniversitesi Rektörü Dr. Ismail Lütfi Capakiya da desteklerinden ötürü Cansuyu Derneği’ne ve Türkiye’ye teşekkür ettiklerini söyledi.  

SİVİL HABER

    Yorumlar

banner292
banner263
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • http://www.bugun.com.tr/
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV