Orta öğretimde başörtüsü serbest

Bakanlar Kurulu uzun yıllardır süregelen yasaklardan birisini daha ortadan kaldırdı

Orta öğretimde başörtüsü serbest
 Bakanlar Kurulu uzun yıllardır süregelen yasaklardan birisini daha ortadan kaldırdı. Yıllardır mücadele verilen, yüzlerce-binlerce öğrencinin talebi olan ve artık düzenlenmesi zaruret halini alan ortaöğretimlerde başörtüsü hakkı yapılan düzenleme ile serbest bırakıldı. Böylece ortaöğretimde başörtüsünü yasaklayan, orta kısımları kapatan, puan adaletsizliği ile öğrenciler arasında ayrımcı tohumlar eken zihniyetin süregelen bir uygulamasına daha son verilmiş olundu. Yönetmeliğin değiştirilerek, dileyen öğrencinin başörtüsü ile eğitim alma hakkının iadesini mutluluk ile karşılıyor, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve kabinesine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Demokratik bir rejimin hâkim olduğu ülkemizde, başörtüsü ile ilgili verilen mücadelelerin ne aşamalardan geçtiğini unutmuyor, yapılan zulümleri, geçilen merhaleleri, atlatılan zorlukları bu anlamda çok değerli bulduğumuzu bir kez daha dile getiriyoruz.

ÖNDER olarak; başörtüsü davasında emeği geçen ve yasağın kaldırılmasında yoğun çaba ve uzun mesailer harcayan hükümet yetkililerine, bu süreçte elindeki imkânlar ile mücadele vermiş olan tüm kurum, kuruluşlara ve katkı sağlayan herkese teşekkürü bir borç biliyoruz. Ve biliyoruz ki; Hak bildiğimiz davadan dönmediğimizde, illegal yollara sapmadan, inancımızdan ödün vermeden, yasal yollar ile verdiğimiz hiçbir mücadeleyi kaybetmeyeceğiz. Bu bağlamda başörtüsü mücadelesinin asıl muhatapları, yılmaz bekçileri Mümine kardeşlerimizi de tebrik ediyoruz.

 

ÖNDER

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209