banner309

banner225

banner209

11 Ağustos 2020 Salı

Pandemi Sürecinde Aile Danışmanlığının Önemini İstanbul Özel Bir Aile Danışmanlık Merkezi ile Konuştuk

NPD kararı siyasete bir mesajdır

NPD kararı siyasete bir mesajdır

17 Ocak 2017 Salı 11:43
NPD kararı siyasete bir mesajdır
banner267
 İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Sekreteri Bekir Altaş NPD’nin kapatılması davasında Federal Anayasa Mahkemesi’nin verdiği karar münasebetiyle bir açıklama yaptı. Mahkeme NPD’nin anayasa düşmanı olmakla birlikte ehemmiyetsiz olduğuna, dolayısıyla da bir tehlike teşkil etmediğine hükmetti. “NPD kararı siyasilere aşırı sağ ile daha etkin mücadele etmeleri yönünde bir mesajdır.” diyen Altaş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Federal Anayasa Mahkemesi’nin kararı siyasilere aşırı sağ ile daha etkin mücadele etmeleri yönünde bir mesajdır. Kararda NPD üyelerinin işledikleri suçların ceza hukuku çerçevesinde takip edilmesi gerektiği ifade edilmekte, bu da takip edilmesi gereken yolun ne olduğunu göstermektedir. 

Aşırı sağ motivasyonlarla işlenen suçların aydınlatılma oranı eskiden olduğu gibi bugün de çok düşük seviyededir. Bulunamadıkları gerekçesiyle 600’e yakın Neonazi’nin tutuklama emrinin gerçekleştirilememiş olması tam bir fiyaskodur. Bu rakamlar endişe vericidir.

Aşırı sağ ile mücadele hususunda siyasiler güvenlik birimlerinin gerekli eğitimleri almalarını sağlamalıdır. Ama en başta siyasiler bazı gerçekleri görmeli, resmî istatistiklere göre en büyük tehlikeyi aşırı sağın teşkil ettiğini asla göz ardı etmemelidir. Politik söylemlerde bulunarak bir netice alınamayacağı açıktır.”Bekir Altaş, Genel Sekreter

SİVİL HABER

    Yorumlar

banner292
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
banner263
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • http://www.bugun.com.tr/
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV