BÖLGENİN GELECEĞİ İÇİN RİZE'DE HAVAALANI ŞART!

BÖLGENİN GELECEĞİ İÇİN RİZE'DE HAVAALANI ŞART!

BÖLGENİN GELECEĞİ İÇİN RİZE'DE HAVAALANI ŞART!

 Rize’deki tüm sivil toplum örgütlerini bir çatı altında toplayarak yapılan çalışmaların daha etkin ve genele yayılması amacıyla kısa bir süre önce kurulan Rize Platformu, şehrin mevcut sorunları ve sıkıntıların çözümüne yönelik olarak oluşturulan projelerin değerlendirilmesi amacıyla aylık toplantılar gerçekleştiriyor. 

             Son toplantı ise, dün akşam Memur-Sen İl Binasında yapıldı. Toplantıda, Rize ve Artvin ilinin yanı sıra Trabzon’un doğu yakasındaki ilçelerinin geleceğini etkileyen bir gelişme masaya yatırıldı. 

            Daha büyük gövdeli uçakların inişini gerçekleştirememesi amacıyla Trabzon Havalimanında ikinci pistin gündeme alınması üzerine MÜSİAD,TÜMSİAD,GÜLDER,ÖĞDER,MEMURSEN, Evrensel Hafızlar Derneği, ASKON, İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı, RİHDER, DİKSAT ve KİDER'den oluşan Rize Platformu açıklama yaptı ve bölge insanına kaliteli ulaşım hizmeti verilebilmesi amacıyla havaalanı için Rize’de uygun bir yer oluşturulmasının daha sağlıklı olacağını söyledi. 

               Rize Platformu olarak, konuyla ilgili kamuoyu araştırması yaptıklarını, Trabzon’un doğu bölümündeki ilçeleri başta olmak üzere Rize ve Artvin’deki potansiyelin de Rize’de havaalanı yapılması gerekliliği konusunda ortak fikir oluşturduklarını kaydetti. Doğal güzellikleri ile dikkat çeken ve özellikle yaz mevsiminde binlerce insanı ağırlayan cazibe merkezi olan bölgemize hem ulaşım hem de ekonomik anlamda katkı sağlayacak havaalanı projesinin bir an evvel Rize ili sınırları içerisinde yer alması gerektiğine dikkat çekildi. 

 

HABER FOTO-SADULLAH DERVİŞOĞLU

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209