G.Saray ve F.Bahçe'nin kasası dolacak

UEFA, 2012-2013 sezonunda düzenleyeceği UEFA Şampiyonlar Ligi organizasyonuna katılan kulüplerin kazanabileceği gelir miktarlarını belirledi.

G.Saray ve F.Bahçe'nin kasası dolacak

 Elde edilecek gelirin kulüplere yansıması aşağıdaki gibi olacak.

Toplam bütçeden 55 milyon Euro, play-off turunda mücadele edecek kulüplere ayrıldı ve bu turda mücadele edecek her kulüp 2,1 milyon Euro kazanacak.
Grup aşamasına kalacak 32 kulübün her birine 8,6 milyon Euro ödenecek.
Grup aşamasında kazanılacak her maça 1 milyon Euro, her beraberliğe ise 500 bin Euro ödenecek.
Gruptan çıkan her bir takıma 3,5 milyon Euro, çeyrek finale kalanlara 3,9 milyon Euro, yarı finale kalanlara ise 4,9 milyon Euro ödenecek. Finali kazanan takım 10,5 milyon Euro finalist ise 6,5 milyon Euro almaya hak kazanacak.
Bir kulüp tüm maçlarını kazanarak kupayı müzesine götürürse performans ve katılım gelirleriyle toplamda 37,4 milyon Euro alabilecek. Bu rakama yayın havuzu gelirleri dahil değil.
Bu gelirler hesaplanırken ise şampiyona daha fazla pay ayrılacak. Türkiye’den iki takımımız Şampiyonlar Ligi gruplarına kalırsa şampiyon olan Galatasaray, Türkiye’nin yayın havuzu gelirinin %65'ini, Fenerbahçe ise %35'ini alacak. Bu gelirin miktarı sezon içerisindeki pek çok değişkene bağlı olduğu için sezon sonunda belirlenecek.

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209