Egemen Beşiktaş'ta kaldı

Beşiktaş yönetimi, yıllık ücretinde indirime gitmesi konusunda görüştüğü Egemen Korkmaz ile anlaşmaya vardı

Egemen Beşiktaş'ta kaldı

ÖVÜNÇ ÖZDEM

İSTANBUL - Beşiktaş'a 2011-2012 sezonu başında bonservis bedeli ödenmeden transfer edilen Egemen Korkmaz, 1.2 Milyon Euro yıllık ücret, maç başı ise 30 bin Euro karşılığında Siyah Beyazlı takım ile 4 yıllık mukavele imzalamıştı.

29 Yaşındaki oyuncu geçen sezon gösterdiği performans ile de beklentileri karşılamış ve takımın değişmez isimlerinden biri olmuştu. Ancak Beşiktaş 'ın içinde bulunduğu mali kriz nedeniyle Fikret Orman başkanlığındaki yönetim kurulu bazı futbolcuların ücretlerinde indirime gitme kararı aldı.

Egemen Korkmaz ve menajeri ile de bu konu hakkında bir süredir temaslarda bulunun futbol komitesi, tecrübeli oyuncu ile bugün Nevzat Demir Tesisleri'nde biraraya geldi. Futbol komitesi başkanı Tamer Kıran ile Egemen arasında yapılan görüşme sonrası tecrübeli oyuncunun mukavelesinde değişiklik yapılmamasına karar verildi. Aldığı ücrette indirim yapmayan Egemen, aynı şartlarla 3 yıl daha Siyah Beyazlı formayı giyecek.

Ayrıca, yeni teknik direktör Samet Aybaba'nın Egemen'in takımda kalması konusundaki ısrarlı tutumu da bu anlaşmada etkili oldu.(dha)YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209