banner309

banner225

banner209

01 Ekim 2020 Perşembe

OYUN TERAPİSİ NEDİR

PEDALLAR SOMA İÇİN DÖNDÜ

Birleşmiş Milletler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, İstanbul Valiliği, Bakırköy Belediyesi, Avrupa Bisiklet Federasyonu ve Bisikletliler Derneği işbirliği ile düzenlenen İstanbul 1.Uluslararası Bisiklet Festivali Bakırköy Cumhuriyet(Özgürlük) Meydanı’nda başladı.

07 Haziran 2014 Cumartesi 17:00
PEDALLAR  SOMA İÇİN DÖNDÜ
banner267
Foto galeriye git  PEDALLAR  SOMA İÇİN DÖNDÜ

 

Birleşmiş Milletler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, İstanbul Valiliği, Bakırköy Belediyesi, Avrupa Bisiklet Federasyonu ve Bisikletliler Derneği işbirliği ile düzenlenen İstanbul 1.Uluslararası Bisiklet Festivali  Bakırköy Cumhuriyet(Özgürlük) Meydanı’nda başladı.

 

Festivalin açılışına Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ve Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz ile yüzlerce bisikletli katıldı.                                                    

 

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun açılış konuşmasının ardından Kerimoğlu ve Suyabatmaz’ın da aralarında olduğu  bisikletliler “Pedallar bu gece Soma için dönüyor” bisiklet gezisine katıldılar.                                                                                                          

 

Bakırköy Belediye Başkanı  Bülent Kerimoğlu açılışta yaptığı konuşmada karbon salınımına dikkat çekerek,”İçinde bulunduğumuz Çevre Haftası nedeniyle  düzenlenen festival gerçekten çok anlamlı. Yeşile, doğaya sahip çıkmanın yolu karbon salınımını azaltmaktan geçiyor. Benzinli ve dizel yakıt kullanmanın  trafik , otopark , iklim değişikliği,sağlık problemleri, çevre, ekonomik  gibi birçok olumsuz etkileri var. Uygar dünyanın ulaşım aracı bisiklet olmalı. Ayrıca bu akşam Soma’daki faciada hayatını kaybeden 301 maden emekçisini anmış olacağız.”dedi.                                                                       

 

Bisikletliler, Soma Faciasında hayatını kaybeden maden emekçilerini anmak için  kasklarının üzerindeki fenerleri madenciler gibi sürekli yakarak Bakırköy Sahilyolu üzerinden Florya’da Atatürk Köşkünün önünden dönerek Yeşilköy Sahilde bulunan Bakırköy Belediyesi Sanat Evi ve Kent Müzesi önünde mola verdiler  ve gökyüzüne özgürlük fenerleri attılar.

 

BİSİKLET FUTBOLU, BİSİKLET POLOSU BUGÜN 16.00’DA

 

Festivalin 7 Haziran-Cumartesi günü  saat 16.00’da  Bakırköy Belediyesi Botanik Parkı’nda düzenlenecek bölümünde de bisikletletlilerin, Bisiklet Futbol Turnuvası, Bisiklet PoloTurnuvası, BMX Yarışması, Artisitik Bisiklet Akrobasi Show’u, Denge Yarışmaları, Yavaş Sürme,Ters Sürme, Çizgide-Rayda Sürme Yarışmaları, Tek Teker Showyapılacak.

 

Cumartesi günü akşam saat 20.00’de ise sunumlar, kısa filmler, dia gösterisi ve gece gösterisi yer alacak.

 

15 BİN BİSİKLETLİ BOĞAZ KÖPRÜSÜ’NDEN GEÇECEK

 

8 Haziran-Pazar günü Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nden hareket edecek Bisikletliler, Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nin önünde toplandıktan sonra saat 11.00’de “Dünya Çevre Günü Kıtalararası İstanbul Bisiklet Gezisi” için hareket edecekler ve saat 11.30’da Boğaz Köprüsü Geçişi yapacaklar. 15 bin bisikletseverin katılması beklenen gezi  Harem-Üsküdar Otoparkında son bulacak.

 

Festivale AKUT,TEMA, Accell Bisiklet, Bianchi, Carraro, Shımano,CST, Hilton Garden Inn, Hotel  Armada ,MAMUT , Kırmızı Ajans, Sivil Haber  ve NTV’de destek veriyor.

 

SİVİL HABER

    Yorumlar

banner292
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
banner263
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • http://www.bugun.com.tr/
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV