Tüysüz: AK Parti dik durdu, doğru yaptı

Demokrasiye müdahale tarihine ‘27 Nisan e-muhtırası’ olarak geçen ve üzerinden henüz 5 yıl geçmesine rağmen izleri silinen süreçle ilgili pişmanlık açıklamaları gelmeye devam ediyor.

Tüysüz: AK Parti dik durdu, doğru yaptı

Hamza Erdoğan'ın haberi

Cumhurbaşkanlığı oylaması öncesinde Partisi Anavatan’ın ‘girmeme’ kararına rağmen Genel Kurul’a gireceğini açıklayan; fakat son anda vazgeçen Anavatan Milletvekili Turan Tüysüz “Girme taraftarıydım. Demokrasi açısından girmemiz gerekiyordu. Erdoğan’ı, Gül’ü seversin-sevmezsin ama bunlar seçilmiş insanlar. Ancak o dönemde bunu yapamadık” dedi.

Tüysüz kendini nasıl savundu?

O dönem CHP’den istifa ederek Anavatan’a katılan Tüysüz, Genel Kurul’a girmemesini ise “Ben normalde girecektim. Eğer Tayyip Bey aday olsaydı kesin girecektim. Kendimi ortaya koymuştum” sözleriyle savundu.

O dönemde yaşananların, derin devlet ve Ergenekon’un AK Parti’nin gelişini engelleme çalışması olduğunu belirten Tüysüz, “Yani ‘devletin bekası için yaptım’ diyen bugün içerideki (Ağar ve Ergenekon) zihniyet ile AK Parti’nin gelmesini engelleyen zihniyet aynıdır” dedi.

Halk sandıkta ‘dik duruşa’ sahip çıktı

Bildirinin ertesinde AK Parti’nin ortaya koyduğu tavrın takdire şayan olduğunu belirten Tüysüz “AK Parti ‘dik durmakla’ en doğrusunu yaptı. AK Parti’nin karşı çıkışı çok önemliydi. En doğru tarafı bu oldu. TSK’nın ‘Kendisine bağlı bir kurum olduğunu, bunun demokrasi dışı olduğunu’ söylemesi yerinde bir çıkıştı. Bu ayakta kalmasını sağlayan en önemli faktör oldu. Halk da bunu gördü ve sahip çıktı” dedi.

Haber Kaynağı : Haber7.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209