Kamalak CHP ve AKP'ye yüklendi

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Varsa yoksa uğraştıkları tek alan bu milletin dini, imanı, başörtüsü. Ya sana ne benim kızımın, eşimin başörtüsünden CHP, sana ne" dedi.

Kamalak CHP ve AKP'ye yüklendi
 Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Varsa yoksa uğraştıkları tek alan bu milletin dini, imanı, başörtüsü. Ya sana ne benim kızımın, eşimin başörtüsünden CHP, sana ne" dedi.Kamalak, partisinin Giresun İl Başkanlığının bir düğün salonunda düzenlenen olağan kongresinde yaptığı konuşmada, iktidar partisi ile muhalefet partilerini eleştirdi.

AK Parti'nin yeni Türkiye'den bahsettiğini dile getiren Kamalak, "Açık söylüyorum, Cumhurbaşkanı'na sesleniyorum, Başbakan'a sesleniyorum, ana muhalefet partisine sesleniyorum, sizin yeni Türkiye'niz işçilerin köleleştirildiği bir Türkiye'dir. Taşeronluk müessesiyle bu ülkenin adının işçi statüsünde köleleştirildiği bir Türkiye. Yeni Türkiye dedikleri adaletin kuklalaştırıldığı, sefilleştirildiği, eksik kalındığı bir Türkiye" diye konuştu.

"CHP'ye sesleniyorum, ey CHP sen ne haldesin" diyen Kamalak, şunları kaydetti:"Varsa yoksa uğraştıkları tek alan bu milletin dini, imanı, başörtüsü. Ya sana ne benim kızımın, eşimin başörtüsünden CHP, sana ne? İktidar partisi işçileri köleleştirirken, taşeron işçileri yaygınlaştırırken CHP'nin sesi çıkmıyor, 'ne yapıyorsun' demiyor, bu ülkeyi batıya kul köle etmek isterken bu iktidar, CHP'nin sesi çıkmıyor ama iş başörtüsüne gelince 'nasıl oluyor ya'... Ya sana ne, nasıl olursa olsun. Sana ne, bu halkın, bu milletin inancıyla uğraşmak sana ne getiriyor? Ben buradan sesleniyorum, CHP'li kardeşlerimize, AKP'nin en büyük destekçisi sizsiniz." 

Mustafa Kamalak, halkın "Ne yapalım, AKP gelmesin CHP mi gelsin" dediğini iddia ederek, "Hadise bu, bunu derken de halkımız haksız değildir. Misalen 1923 yılında 1924 anayasası hazırlıkları yapılırken Cumhuriyet Halk Partisi bu milletin dininin adının Hristiyanlık olarak yazılmasını teklif etmiştir. Kaynak mı diyorsunuz, merhum Uğur Mumcu Bey'in 'Kazım Karabekir Anlatıyor' isimli kitabına bakın" ifadesini kullandı.

CHP dile getirildiğinde halkın aklına bu tabloların geldiğini öne süren Kamalak, "Biz diyoruz ki aziz milletimiz ne ona ne buna mahkum değildir. Çünkü bu milletin asıl kimliğini taşıyan, özünü temsil eden, tarihinden güç alan, istikbale doğru yürüyen azimli, kararlı bir partisi var, Saadet Partisi" dedi.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2014, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209