Haydar Baş, Esed'i Hz. Hüseyin'e benzetti

BTP Genel Başkanı Haydar Baş, Suriye ve Ortadoğu'da ki son durumu değerlendirdiği konuşmasında ilginç bir benzetme yaptı. Baş, Esed'in günümüzde Hazreti Hüseyin rolünde olduğunu savundu.

Haydar Baş, Esed'i Hz. Hüseyin'e benzetti

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen 5. Ehl-i Beyt Sempozyumu'nun kapanış konuşmasını yapan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş, Ehl-i Beyt konusunu son zamanlarda gündeme getirdiğini dile getirerek, Alevileri yakından tanıdığını, insanlığı ve dostluğu onlarda gördüğünü söyledi. 


Esed şu anda Hz. Hüseyin'in rolünde Suriye'de korkunç projelerin hayata geçirileceğini daha önceden ifade ettiğine işaret eden BTP Lideri, burada birçok Kerbela'ların yaşanacağını dile getirdiğini vurgulayarak, şunları söyledi: "Bunların hepsi de Esed'a mal edilecek. Esed şu anda Hz. Hüseyin'in rolünde.

Bunu hiç unutmayın. Hz. Hüseyin'in kahramanlık rolüne soyunanlar da Yezid rolünde. Türkiye'dekiler başta olmak üzere... Size soruyorum: Esed'in iktidardan gitmesini kim istiyor? ABD, İsrail... Eğer Esed ABD'ye ve İsrail'e 'evet' deseydi, bu belalar başına gelecek miydi? Gelmeyecekti... O halde ölçü ortada... Onlara karşı dimdik durduğu için sonuç böyle cereyan etti. İsrail diyor ki, Güneydoğumuz da içinde olmak şartıyla 'o topraklar bize ait, sen orada bulunamazsın. Hizbullah'a destek veriyorsun, Hizbullah bizim başımızın belası kesiliyor. Filistinlilere destek veriyorsun, onlar da bizim başımızın belası kesiliyor'." dedi

SİVİL HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
özdemir i.
özdemir i. - 9 yıl Önce

sen tam bir gerizekalisin haydar bas

SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209