Çelik: PKK gizli mesaj veriyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik: Kürt kimliği için mücadele edenlere, PKK'nın çizdiği alan dışında Kürt olma hakkı tanınmıyor. En büyük asimilasyon ve inkar politikası bu

Çelik: PKK gizli mesaj veriyor

ANKARA - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, yol kesen PKK 'lı teröristlerle BDP 'li milletvekillerinin birlikte görülmesiyle ilgili, “ PKK 'nın tanımladığı şekilde Kürt olmayan Günay: Herkes aklını başına devşirsinherkesi asimile etme politikası ortaya çıkıyor. PKK Kürt'ü olmayan herkesi hedefe alıyor” görüşünü bildirdi.

Çelik, twitter hesabından yaptığı değerlendirmede, yol kesen PKK 'lı teröristlerle BDPli milletvekillerinin birlikte verdikleri görüntüleri yorumladı.

PKK ’nın “gizli bir mesaj” vermek istediğini vurgulayan Çelik, “ PKK , CHP 'li Aygün'ü kaçırdıktan sonra BDP 'lilerin yolunu kesmiş, propaganda, sohbet görüntüleri var gazetelerde” ifadelerini kullandı.

Görüntüleri, “ PKK 'nın Kürtlere ve diğer gruplara dönük asimilasyon politikasının çarpıcı bir örneği” olarak yorumlayan Ömer Çelik, şu ifadeleri paylaştı: “Zazayım diyen Aygün'ü asimile etmeye çalışıyor. Aygün'ün 'Zazayım' demesi ona PKK 'nın 'özel savaş yürütücüsü” sıfatı takmasına yetiyor, hedef olmasını sağlıyor, CHP 'den ayrılması isteniyor. PKK 'nın tanımladığı şekilde Kürt olmayan herkesi asimile etme politikası ortaya çıkıyor. ' PKK Kürt'ü' olmayan herkesi hedefe alıyor. PKK 'nın Kürtlüğü, Aleviliği, Sunniliği tanımlama, kimliklere baskı politikasına 'barış', 'kimlik mücadelesi' sıfatları yakıştıranlar var. Kürt kimliği için mücadele edenlere, PKK 'nın çizdiği alan dışında Kürt olma hakkı tanınmıyor. En büyük asimilasyon ve inkar politikası bu. PKK , Aleviliği ve kendi tanımı dışında Kürt olmayı düşman ilan ediyor.” (aa)YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209