CHP'de Bakan Suat Kılıç'ın şoförü alarmı

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç’la uzun süre çalışan Namık Yalman’ı makam şoförü yapan Kılıçdaroğlu’nun bu tercihi CHP kulislerinde “casus“ tartışmasına neden oldu.

CHP'de Bakan Suat Kılıç'ın şoförü alarmı

İnan Gedik'in haberi

Türkiye BüyükMillet Meclisi,milletvekillerine sekreter ve danışmanlık kadrosunun dışında şoför olarak kullanılmak üzere 3. bir kadro daha tahsis etti.

Ancak şoför ihtiyacı olmayanmilletvekilleri bu kadroyu danışman yardımcısı olarak da kullanmaya başladı.Milletvekilleri, bu kadrolara güvendikleri isimleri atarken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tercihi CHP’de tartışma yarattı. CHP’nin hakkında gensoru önergesi verdiği Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’la yaklaşık 10 yıl çalışan Namık Yalman, artık CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun en yakınında yer alacak. TBMMBaşkanlık Divanı’nda kâtip üyeliği döneminde Kılıç’a hizmetli olarak yardımeden Yalman, daha sonra Kılıç’ın bakanlığı sırasında damakamşoförlüğünü yaptı. Yalman, Kılıç’ın “Yoldaki çukurları görmüyor. Sık sık bizi düşürüyor” esprileri yapmasına rağmen uzun süre vazgeçmediği kişi oldu.

ÖZEL KALEM DEVREDE


Yalman’ın transferinde Kılıçdaroğlu’nun Meclis’teki özel kalemi Şükran Kütükçü’nün devreye girdiği öğrenildi. Şaşırtan bu transfer CHP kulislerini böldü. CHP’liler “Hedef tahtasına oturttuğumuz, hakkında gensoru önergesi verdiğimiz bir siyasetçinin en yakınındaki kişilerden birinin genel başkanın en yakınına gelmesi doğru değil. Sonuçta genel başkanınmakamındaki ve arabasındaki özel konuşmaların başka yerlere gitmemesi lazım. Yalman’ın görevlendirmesi büyük hata. Başımıza başka işler açılmadan bu hatadan geri dönülsün. Genel başkanın referandumda oy kullanamaması büyük sıkıntı yarattı. Bunun için Genel Başkan’ın yakın ekibinin belirlenmesinde daha dikkatli olunması gerekir” diyerek rahatsızlıklarını parti yöneticilerine iletti.

‘ENDİŞELER YERSİZ’

Öte yandan bazı CHP’liler ise bu endişenin yersiz olduğu görüşünde. Bu CHP’liler, “Önyargılı olmamak lazım. genel başkanın hakkında bilgileri sızdıracağını nereden biliyoruz? Sonuçta 10 yıl boyunca bakanla çalışan bir isim ve bakanın birçok özel görüşmelerini bilen biri. Bu karakterde biri olsa bakanın görüşmelerini de sızdırırdı” diyor.

Haber Kaynağı : Haber7.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209