Çevre Bakanı Güllüce: Niye benim asfaltımda su birikiyor?

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce "Niye benim asfaltımda denize 10 metre kala su birikir de adamların asfaltında yağmurdan sonra bir damla su kalmaz?" diye sorup 'denetim ve kaliteli iş çağrısı' yaptı

Çevre Bakanı Güllüce: Niye benim asfaltımda su birikiyor?
 Edirne'de bölgesel sektör temsilcileri değerlendirme toplantısında konuşan Çevre Bakanı Güllüce, Türkiye'de çalışma kültürüne dair sıkıntıları anlattı.  Kaliteli iş yapma konusunda aşırı yağış sonrasında yaşananları örnek veren Güllüce, "Denetimler her alanda iyi yapılamalı. Kaliteli iş yapma konusunda sıkıntılarımız var. Niye benim asfaltımda denize 10 metre kala su birikir de, adamların asfaltında yağmurdan sonra bir damla su kalmaz" diye sordu.

Bakan Güllüce, dünyanın birçok yerini gezdiğini, bazı yerlerde yağmur yağdığında, altyapı açısından yağmamış gibi hissedildiğini vurguladı. Türkiye'de bu konuda sıkıntı olduğunu dile getiren Güllüce, şunları kaydetti:

"Her alanda kalite sorunu yaşıyoruz ama belediyelerin bahtsızlığı göze görünüyor. Yoksa siz sanıyor musunuz, her yer kaliteli belediyede sorun var. Yok, her yerde bu sıkıntı var. En kalitelisini neden yapamıyoruz diye sormalıyız kendimize. Bana göre kalite bir insan hakkıdır.  O yüzden kalite seferberliği yapmalıyız."

'Enerji verimliliği için çalışma var'

Enerji verimliliğiyle ilgili yasa çalışması olduğunu belirten Güllüce, "Enerji verimliliği konusunda Başbakan Yardımcımız Ali Babacan nezdinde bir çalışma var, güzel şeyler olacak" dedi.

Güllüce, belediye başkanlarının zamanlarını hizmet için iyi kullanmasını tavsiye etti.

"Tebrikler, teşrifatlar, 'Burası sizin gibi başkan görmedi'. Siz bu takımı dinlerken 230 günü geçirdiniz. Şimdi bir 230 da 'Ben ne yapayım' diye geçer, bir bakarsınız ki bitmiş, gitmiş" diyen Güllüce, belediye başkanı koltuğunun sevimli olduğunu ifade etti.

Belediye başkanlığının şerefli ve saygın bir görev olduğunu, bunun için herkesin gönlüyle bırakmak da istemediğini aktaran Güllüce, "Ömrümüz sınırlı. Bizler geçiciyiz, hizmet etmeliyiz, bu ülke kalkınmalı, bu ülke yatırım bekliyor, lay lay lomla geçirmemeliyiz" diye konuştu.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2014, 03:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209