Çapan'dan Şamil Tayyar'a cevap

Esenyurt eski Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın kendisi hakkındaki “28 Şubat sürecine” ilişkin iddialarına yazılı açıklama ile yanıt verdi.

Çapan'dan Şamil Tayyar'a cevap

Esenyurt eski Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’a “Ben 40 yıl önce hangi duruşu sergilemişsem şimdi de aynıyım. Dostlarıma her zaman sahip çıktım, yanlarında oldum, durmaya da devam edeceğim” sözleriyle yanıt verdi.

Açıklamada Çapan, “İnternetteki bir sosyal paylaşım sitesindeki AKP Milletvekili Şamil Tayyar’ın araştırma gereği hissetmeden yaptığı yorumlar kendisinin beni tanımadığının, ilişkilerimi, yaşama bakış açımı ve duruşumu anlamadığının açık bir göstergesidir” dedi. 28 Şubat döneminin tartışıldığı ve neredeyse cadı avına çıkıldığı günlerde Şamil Tayyar’ın yaptığının hedef göstermeden başka bir şey olmadığını belirten Çapan, kendisinin her zaman haksızlığa ve zulme uğrayanların yanında olduğunu, hiçbir zaman "her devrin adamı" olmadığını kaydetti. İktidarlarla karşı "yanaşma ve yandaş" tavırlar göstermediğini kendisini tanıyan herkesin bileceğini ifade eden Çapan, her zaman dik durduğunu ve gördüğü haksızlıkları, usulsüzlükleri, zulümleri zalimin suratına haykırmaktan geri durmadığını söyledi. Çapan, açıklamasında şu değerlendirmede bulundu:

“Şamil Tayyar’ın sosyal paylaşım sitesindeki ‘Gazeteci Ahmet Hakan’ı 28 Şubat döneminde evimde sakladığım ve buna karşılık benim süren Ergenekon davası kapsamında tutuklu olarak yargılandığım sırada Ahmet Hakan’ın da benim lehime yazılar yazdığı ve diyet ödediği’ iddiaları net ve açık bir hedef göstermedir. 28 Şubat döneminde haksızlığa uğrayanların da yanında oldum. Daha öncekilerin de ve bugünkülerin de… Ben döneminin koşullarını geniş bir açıdan görebilen iç ve dış barışı savunan halkı için kaygılanan bir aydınım. Bu kapsamda kurduğum ilişkilere başka anlamlar yüklemek ucuzluğuna girmek ‘her devrin adamlarına, yandaş ve yanaşmalara’ yakışır. Ben 40 yıl önce hangi duruşu sergilemişsem şimdi de aynıyım. Dostlarıma her zaman sahip çıktım, yanlarında oldum, durmaya da devam edeceğim.”

ANKA

Haber Kaynağı : Haber7.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209