Bu ne ekabirlik sayın Arınç?

u ne ekabirlik, sayın Arınç? Saadet Partisi'ni hakir görürken, gelecek seçimlerde AKP'nin nasıl bir sonuç alacağını nereden biliyorsunuz?

Bu ne ekabirlik sayın Arınç?
 Başbakan Yardmıcısı Bülent Arınç, ilçede bir düğün salonunda düzenlenen AK Parti Orhangazi Olağan Kongresi'nde ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti'nin, büyük bir parti olduğunu ve iktidarda 13'üncü yılına girdiğini belirten Arınç, "Çok partili siyasi hayata gireli 60-65 yıl oldu. Hiçbir parti bu kadar uzun ömürlü, bu kadar güçlü, bu kadar ara vermeden sürekli iktidar halinde kalmadı" ifadesini kullandı.

Milletin, üç seçimde oylarını artırarak AK Parti'yi iktidar yaptığını ve yine üç yerel seçimde oylarını yükseltip seçimi kazandırdığını dile getiren Arınç, iki halk oylamasını başardıklarını, cumhurbaşkanını da yüzde 52 ile seçtiklerini anlattı.

- "Sizden hükümet mi olur?"

Başbakan Yardımcısı Arınç, AK Parti'den daha iyi bir alternatifin olmadığını belirtti.

Partisinden iyisinin bulunamayacağını dile getiren Arınç, "Ben meydan okuyorum; AK Parti'den daha iyisini bulun size helal olsun ama bizden daha iyisini bulacaksınız. Daha çok çalışanını bulacaksınız. Daha çok bilenini bulacaksınız. Daha çok milletle beraber olanı bulacaksınız. Daha çok milletin inancına, ahlakına, örf ve adetine sahip çıkanı bulacaksınız. Sizden hiçbir şey olmaz ve sizin üçünü, beşini toplasanız, benim paçama yetişemiyorsunuz. Sizden hükümet mi olur?" ifadesini kullandı.

Arınç, AK Parti'lilerin ülkesini, milletini sevdiğini, diğer partilerde böyle bir şey olmadığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin kongresinde 900 kişi tarafından aday gösterildiğini ve oylamada delegelerden 250'sinin fire verdiğini kaydeden Arınç, şöyle konuştu:

"Biz bin 348 ile aday gösterdik, bin 368 oy çıktı. Aramızdaki fark bu. Şimdi öyle bir genel başkanı düşünün, 'Ulan beni satan kim bunların içinde?' diyecek. 900'ün yarısı satmış, nereye gittiği de belli. Bu adam partisinde rahat değil. Bunu nasıl başbakan yapacaksınız? Kim güveniyor buna, kim destekler bunu? Sayın Başbakan bir foyasını çıkardı. Şimdi meydan okuyor ama bunun bütün belgeleri elimizde. SSK Genel Müdürü olmuş, 'İmtihan yapmaya gerek yok, vaktimiz de yok' diyerek, ne kadar yedi sülalesi varsa SSK'ya doldurmuş. Onun için SSK batmış zaten. Onun için SSK, Hazinenin sırtında yük olmuş."

- "Birtakım operasyonlar düşünebilirler"

Bülent Arınç, şimdi ise SGK'ya her sene milyarlarca lira verdiklerini bildirdi.

Bu paraların, pırıl pırıl hastanelerde herkes sağlık bulsun diye verildiğini dile getiren Arınç, şöyle dedi:

"Allah'a hamdolsun ben her sene 70 katrilyon lira (70 milyar lira) veriyorum, helali hoş olsun. Siz razı olun, dua edin bizim için yeter. O yüzden bunları bir devirsek diye fevkalade hileler yapılabilir. İnsanlar kandırılabilir. Birtakım operasyonlar düşünebilirler. Bugüne kadar çok örneklerini gördük ama yel kayadan bir şey koparamadı. Ben 40 yıldır siyasetin içindeyim. AK Parti'nin kuruluşundan bugüne kadar varım. AK Parti'yi ben kurdum arkadaşlarımla beraber ama bazıları da seçimden bir gün önce geldi AK Parti'ye. Şimdi onlarla birlikteyiz. Onlar da hizmet ediyorlar, koşuyorlar ve Allah'ın izniyle ben görüyorum ki milletin şansı, kabul olunmuş duası AK Parti'dir. O yüzden biz başarılı olmaya mecburuz. Daha çok çalışacağız, böyle güzel bir başbakanımız ile birlikte önümüzdeki seçimlerde AK Parti'nin 63'üncü hükümetini yeniden kuracağız. 367 ile geleceğiz. Yeni anayasa yapacağız, millete kalmış hizmetlerimizi tek tek gerçekleştireceğiz."

Türkiye'nin önünde şimdi çok daha büyük imtihanın bulunduğunu, gelecek yıl haziran ayında yeni bir milletvekili genel seçimi yapılacağını hatırlatan Arınç, şöyle devam etti:

"Allah kısmet ederse şimdilik 7 Haziran tarihi görünüyor. Biz bu seçimde dördüncü defa inşallah iktidar olacağız. Allah bir mani keder vermezse, yer yarılmazsa, gök delinmezse inşallah dördüncü defa iktidar olacağız. Kül Tigin mi, Alper Tunga mı, Dede Korkut mu söylemişti bunu? Dilimin ucuna geldi yahu. Gök delinmezse, yer yarılmazsa kimindi? Dede Korkut diyor. 'Dedem Korkut boy boyladı, soy soyladı' diye eskiden ortaokul lise kitaplarında okurduk. Yani kıyamet kopmadıkça Allah'ın izniyle AK Parti yeniden iktidara gelecek."

- "Teyyib'e oy vereceğim diyen Anadolu insanı"

Arınç, AK Parti'nin başarılarına rağmen partililerin asla yan gelip yatmaması gerektiğini vurguladı.

Bunun nedenlerine değinen Arınç, şunları kaydetti:

"Üç dönem oldu kardeşim. Başımızda Tayyip Bey vardı. Başbakanımızı halk seviyordu. 'Teyyib'e oy vereceğim' diyen Anadolu insanı, AK Parti'yi bile görmeden oyunu veriyordu ama o şimdi cumhurbaşkanı oldu. Acaba AK Parti ne yapacak? Bir, bunu düşünenler var. İkincisi, 'Yeter yahu her gün kaymaklı baklava yese insan bıkar, 13 senedir bunlar var. Bir gitseler de kurtulsak' diyenler de var. Üçüncüsü, 'Yeter artık be. Bunlar varken bize iktidar yüzü yok. Milletin gözü AK Parti'den başka bir şey görmüyor. Biz bunları nasıl yıkarız, hangi hile ile çözeriz? Üçümüz bir araya geldik olmadı. 14 parti birleşti, 'Ekmek için Ekmeleddin' dedi yine olmadı. Bu sefer acaba 15 parti yapsak bu iş olur mu? Mesela CHP ile HDP'yi birleştirsek, yanına MHP'yi eklesek. Adı sanı duyulmamış ne kadar parti varsa veya oy oranları yüzde 1 bile olsa Büyük Birlik Partisi'ni de Saadet Partisi'ni de bunların yanına koyuversek, bir de şöyle bir yüklensek artık bunlardan kurtulur muyuz?' diye düşünenler var."

ARINÇ'A SORMAK LAZIM...

Konuşmasında, bu milletin gerçek dokusunu teşkil eden Saadet Partisi'ne de göndermelerde bulunan Bülent Arınç'a sormak gerekiyor;

* Sayın Arınç, bir zamanlar seçimden birinci parti çıkan DSP, bir dönem sonra yüzde 1'e indi. Millet böyle tercih yaptı. AKP'nin milletten benzer bşir tokadı yemeyeceğini nereden biliyorsun?

* Bir zamanlar ANAP ve DYP gibi partiler vardı. Millet oylarıyla her iki partiyi de buharlaştırdı. AKP'nin seçimde benzer bir tablo ile karşılaşmayacağını nereden biliyorsun?

* Bu ne ekabirlik, sayın Arınç? Saadet Partisi'ni hakir görürken, gelecek seçimlerde AKP'nin nasıl bir sonuç alacağını nereden biliyorsunuz?

*ekabirlik: kibirlilik

kAYNAK: milligazete.com.tr

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209