Bahçeli: 17-25 Aralık defteri kapanmayacaktır

Devlet Bahçeli, partisinin olağan haftalık grup toplantısında konuştu

Bahçeli: 17-25 Aralık defteri kapanmayacaktır
 İşte Bahçeli’nin konuşmasından notlar:

MAĞDUR İÇİN UZAKLARA GİTMEYİN

Afrika’da kahramanlık pozu verenler, Türkiye’ye çalışmak için davet eden aklı evveller size soruyorum, akana kokana değil çuvala girene bakın. Davos’ta maval okuyan başbakan, Etiyopya’da atıp tutan, okullarla uğraşan cumhurbaşkanı size söylüyorum. Uzaklara gitmeyiniz, mağdur kırlarda, köylerde, yaylalarda mezralardadır. Mağdur Anadolu’nun kucağında bozkırların yamacında ovaların koynundadır. Mağduriyet tarlalarda tezgâhlarda tüyü bitmemiş yetimlerin adı bile konulmamış yavruların gözbebeklerindedir.

GELECEK NESİLLERİMİZ MAĞDUR VE MAHCUPTUR

Saray’daki Recep değil Ermenek’teki Recep mağdurdur. Kaçakçı Rıza değil Balıkesirli Rıza mağdurdur. Rüşvetçi bakanlar değil, yoksulluğun ayazında buz kesmiş, işsizliğin karanlığında kalmış milyonlar mağdurdur. Saraya kapanmış Davutoğlu değil gelecek nesillerimiz mağdur ve mahcuptur. Türk çiftçisi artık bunları görmeli hesabını bunlara göre yapmalıdır. AKP’yi tanımalı bu çorak verimsiz kuru taş kalpli zihniyeti nadasa bırakmalı demokrasi tırpanıyla kesip budamalıdır. Hükümet bahane üretmemeli, çiftçiye ürettiğinin karşılığını dünya gözüyle hakkını vermelidir.

17-25 ARALIK DEFTERİ KAPANMAYACAKTIR

Geçen hafta AKP rüşvetçilere can simidi uzatmıştır.  17 Aralık savcısının bazı gazetelere verdiği beyanatlar malumun ilanıdır. Başbakan ile cumhurbaşkanı arasında yüce divan konusunda anlaşmazlık çıktığı ortaya çıkmıştır. Eski bakanların adaletin karşılarına çıkmaları halinde kendisinin ve oğlunun yakayı ele vereceğinden korkmuştur. Başbakan bunu adalete bağlılığından yapmışsa kendisini kutlarız. Durmamasını tavsiye ederiz. Hırsız evin içindeyse kilit yararsızdır. 17 25 Aralık’ın kara kutusu bize göre kaçak ve karanlık saraydadır. Bu kara kutu açılmadan adalet yerini bulmayacak 17-25 Aralık defteri kapanmayacaktır. Dört eski bakanın yüce divana gönderilmesi yönünde oy kullanan AKP’nin değerli vekilleri, 700 binlik saati koluna takmaktan utanmayan eski bakanları gönüllerinden çıkarmışlardır.

17 25 Aralık’ı darbe teşebbüsü diye kirletmeye çalışanların millet nezdinde karşılıkları yoktur olmayacaktır. Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu yarım kalmıştır. 7 Haziran sonrası bu hukuki süreç yeniden başlatılacak, boğazından haram geçen kim varsa burnundan fitil fitil getirilecektir. Bu da MHP’nin sözüdür.

İktidar husumet zehri içmiş

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurtdışındaki okulları kapatma girişimini değerlendirdi. Bahçeli, "Siyasi iktidar, bir husumet zehri içmiş. Her tarafta, bir yere bu zehri akıtmakla meşguldür. Söylenecek söz yoktur." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurtdışındaki okulları kapatma girişimin sorulması üzerine Bahçeli, "Siyasi iktidar, bir husumet zehri içmiş. Her tarafta, bir yere bu zehri akıtmakla meşguldür. Söylenecek söz yoktur. Yapması da doğru değildir." diye konuştu.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2015, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209