3 PARTİ AYNI KARARDA BİRLEŞTİ !

CHP, MHP ve HDP 4 bakanla ilgili Meclis'teki görüşmenin canlı yayınlanması için başvuruda bulundu.

3 PARTİ AYNI KARARDA BİRLEŞTİ !
 CHP Grup Başkanvekili M.Akif Hamzaçebi, 5 Mayıs 2014 Pazartesi günü 4 bakan hakkında verilen 5 ayrı soruşturma önergesinin görüşmelerini yapmak üzere toplanacak TBMM Genel Kurulu'n TBMM TV'de canlı yayınlaması için TBMM Başkanlığı'na başvuruda bulundu.
CHP Grup Başkanvekili M.Akif Hamzaçebi'nin TBMM Başkanlığı'na başvuruda dilekçesi şöyle; "29 Nisan 2014 tarihinde kabul edilen Grup önerisine göre, TBMM Genel Kurulu 5 Mayıs 2014 Pazartesi günü 4 bakan hakkında verilen 5 ayrı soruşturma önergesinin görüşmelerini yapmak üzere toplanacaktır. Dolayısıyla alınan bu karar ile TBMM'nin çalışma günlerinin dışında bir tarih belirlenerek bakanlar hakkındaki soruşturma önergelerinin TBMM TV'de yayınlanması engellenmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu arasında 3.1.1995 tarihinde imzalanan protokolün 'Yayın süresinde değişiklik'başlıklı 5. maddesinde, “TBMM Başkanlığına tahsis olunan yayın süresinin yansıtılan faaliyet için yeterli olmaması ve önemli ve özel hallerde durum TBMM Başkanlığı ve TRT tarafından ayrıca değerlendirilir.ö hükmü yer almaktadır. Anılan hüküm çerçevesinde, Türkiye siyasi tarihinde önemli yer tutan bu önemli ve özel durumun göz önünde bulundurularak, 5 Mayıs 2014 tarihli Birleşimin TBMM TV'de canlı yayınlaması konusunda işlem yapılmasını arz ederim.

MHP

CHP'nin eski bakanların fezlekelerinin Meclis TV'de yayınlanması için yaptığı başvurunun ardından MHP'de Meclis Başkanlığı'na başvurdu.

HDP

HDP, Soruşturması Öngergelerinin görüşmelerinin Meclis TV'den canlı olarak yayınlanması için TBMM Başkanlığı'na resmi başvuruda bulundu. HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, 5 Mayıs pazartesi günü saat 14:00'da Meclis Soruşturması Öngergelerinin görüşülmesi gündemiyle açılacak olan genel kurul çalışmalarının bitimine kadar Meclis TV'den canlı olarak yayınlanması için TBMM Başkanlığı'na resmi başvuruda bulundu.
 

DHA

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2014, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209