banner309

banner225

banner209

23 Nisan 2021 Cuma

OYUN TERAPİSİ NEDİR

KELİME-İ TEVHİD DAVASI

15 Şubat 2015, 22:21
KELİME-İ TEVHİD DAVASI
KELİME-İ TEVHİD DAVASI

Allah’dan başka hiç biri ilah yoktur. Yeryüzünde yaşayan insanlar sadece ve sadece O’na kulluk etmelidirler. Tüm insanların hayatına, yalnız Allah müdahale etmeli ve emrine uyulacak sadece Allah olmalıdır. Müslüman’ın hayatında Allah’tan başka hüküm koyucu yoktur. Çünkü Allah, hüküm koyanların en iyisidir!..
Bu makalemizde, Yazar Kul Sadi Yüksel’in kaleme aldığı ve İntişar Yayınları tarafından üçüncü baskısı yapılan, “Kelime-i Tevhid Davası” isimli eser üzerinden durmak istiyorum. Toplum olarak, Tevhid konusunda çok ciddi eksiklerimiz var. Şirksiz bir hayat yaşamak için, Tevhid’in manasını iyi kavramamız gerekiyor.
İslam inancında, Kelime-i Tevhid yanlış anlaşıldığında, İslam bütün yönleriyle yanlış anlaşılır. Çünkü Kelime-i Tevhid İslam’ın mihenk taşıdır.

Hayatımıza şirkin bulaşmaması için, Tevhid Bilincini kuşanmamız gerekiyor. Tevhid, gerçek manada bilinip idrak edilirse, Müslüman coğrafyaları yeniden Asr-ı Saadet dönemine kavuşacaktır. Çünkü Ashap bu kelime uğruna verdiği mücadelenin neticesinde Asr-ı Saadet olmuştur.

Yazar Kul Sadi Yüksel, “Kelime-i Tevhid Davası” isimli eserde şöyle ince bir mesaj vermektedir okurlarına:

“Kelime-i Tevhid Davasını bütün incelikleriyle amel haline dönüştürmek gereklidir. Sadece teoride kalmamalı, bu davanın gereğini pratikte yaşamalıyız. Çünkü hayat, iman ve cihaddır. Nefsimizde, ailemizde, içinde bulunduğumuz toplumda ve bütün dünyada Tevhid’in hâkim olabilmesi için tüm imkânlarımızı seferber etmeli ve var gücümüzle gayret göstermeliyiz. Tevhid, akide de olduğu gibi, amelde olmalı ve teşrii tüm birimlerde gerçekleşmelidir. Bunların her hangi birisinde Tevhid gerçekleşmemiş ise, Rabbimiz Allah’a karşı kulluk vazifemizi yapmamışsız ya da noksan bırakmışız demektir. Tevhid’in ve imanın en korkunç düşmanı şirk ve küfürdür.”
Tevhid bir yaşam biçimidir. Eğer Müslümanların hayatlarına gerçek manada Tevhid hâkim olursa şirk ve batıl yok olmaya mahkûmdur.
“Kelime-i Tevhid Davası” isimli eser, Müslümanların Kelime-i Tevhid etrafında bütünleşmeyi ve kardeş olmayı hatırlatan bir eserdir. Kitap, Tevhid’in hayatımızın merkezinden olması konusunda önemli tavsiyeler içermektedir.

İslam coğrafyasının zalimler tarafından kan gölüne dönmesinin en büyük nedenlerinden birisi de “Kelime-i Tevhid Davası” etrafında, Vahdeti oluşturmadığımızdan kaynaklamaktadır. Tevhid Akidesinin dışında, bizi birleştirecek bir güç eylem yoktur. Kelime-i Tevhid ancak Müslümanları birleştirebilir. Kelime-i Tevhid, biz özgürleştirebilir. Kelime-i Tevhid, yeryüzüne gerçek manada hâkim olmadan, Müslümanların zalimlerin sömürüsünden kurtulması imkânsızdır!

Kelime-i Tevhidi, gerçekten anlamak ve hayatın pratiğine aktarmak adına, Yazar Kul Sadi Yüksel, İslam ümmetine önemli bir eser kazandırmıştır. Kendisine böyle bir eseri, İslam dünyasına kazandırdığı için teşekkür ediyorum.

O halde şimdi zaman, “Kelime-i Tevhid Davasını” okuma, anlama ve yaşama zamanı!
Kitap hakkında detaylı bilgi için: 0(216) 612 78 22 / İntişar Yayınları


    Yorumlar

banner292
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
banner263
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • http://www.milligazete.com.tr/
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV