banner309

banner225

banner209

01 Ekim 2020 Perşembe

OYUN TERAPİSİ NEDİR

Mustaf Demir'den Hakkındaki haberlerle ilgili açıklama geldi.

KAMUOYUNA DUYURULUR

12 Aralık 2014 Cuma 15:18
Mustaf Demir'den Hakkındaki haberlerle ilgili açıklama geldi.
banner267
Bazı internet siteleri ile görsel ve yazılı medyada avukatım olduğunu iddia ederek facebook sayfasında açıklamalar yapan Turgut Yenilmez’in, bütün iddiaları yalan, iftira, gerçekdışı ve hayal ürünüdür. Bu yalanlar, ismim kullanılarak gündeme gelme gayretidir. Bu şahıs hiçbir zaman avukatım olmamıştır. 17 Aralık soruşturması olarak anılan süreçte avukatlığım sayın Av. Ramazan DİNÇ tarafından yapılmış ve bahse konu soruşturma, takipsizlik kararı verilerek sona ermiştir.

Bilindiği üzere, 17 Aralık sürecinde de aynı şahıs avukatım olduğunu iddia ederek basın mensuplarını yanıltmıştır. Bunun üzerine, 14.03.2014 tarihinde kamuoyu ile paylaştığım açıklamada; özetle “Bu kişinin avukatım olmadığı, ismim kullanılarak yapılan tüm haberlerin gerçek dışı olduğu, yapılan bu açıklamaların gerçeğe aykırı olduğu ‘’ hususunu, tüm medya kuruluşlarına bildirmiştim.

Maksatlı ve gerçeğe aykırı olduğu kadar kişilik haklarımı rencide edici, hukuka aykırı ve baştan sona yalan ifadeler kullanılarak yapılan bu açıklamalara ve bu açıklamalar kaynak gösterilerek yapılan haberlere karşı tüm yasal, hukuki ve cezai süreci başlatmış bulunmaktayım.

T.C. Anayasası md 32 ve 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yolu ile İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunun ilgili maddeleri ve Basın Kanunu uyarınca, kişilik haklarımı ihlal eder nitelikteki bu haberi yayınlayan kişi ve kuruluşların sorumlu olduğu hususu açıktır. Yine aynı kanunun 9.maddesi kapsamında bu tip yayınların bildirimden itibaren belirlenen süre içerisinde yayından kaldırılması da yasanın emredici hükmüdür.
Kaldı ki kamuoyunun bu tarz ilkesiz ve uydurma haberlere itibar etmeyeceği de herkesin malumudur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 12.12.2014
Mustafa DEMİR
Fatih Belediye Başkanı
SİVİL HABER

    Yorumlar

banner292
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
banner263
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • http://www.bugun.com.tr/
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV