Güngören Ligi İçin İmzalar Atıldı

Türkiye’nin en kapsamlı öğrenci olimpiyatı olma özelliği taşıyan ve bu yıl 10.yılını kutlayan Güngören Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Ligi 2014 -2015 yılı protokol imza töreni Cevizlik Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi

Güngören Ligi İçin İmzalar Atıldı
 Güngören Belediyesinin, çocukları ve gençleri bilime, sanata, kültüre ve spora yönlendirmek, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp çağdaş hedefler doğrultusunda yarınlara doğru emin adımlarla ilerlemelerini sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Güngören Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Liginde 2014 – 2015 dönemi proje paydaşları arasında imzalanan protokolle resmen başlamış oldu.

Cevizlik Sosyal Tesislerinde gerçekleşen törene Güngören Belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman’ın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, Güngören Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Nilüfer Yılmaz, Güngören Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Süheyla Sülez ve Güngören’deki okullarda görev yapan okul müdürleri katıldı. Güngören Ligi tanıtım filmi ile başlayan törende tanıtım filmi sonrası lig hakkında düşüncelerini dile getiren Güngören Belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman, öğrencilerin boş zamanlarında kötü alışkanlıklar edilmesinin önüne geçmek amacıyla 10 yıl önce bu projenin temellerini attıklarını dile getirdi. Başkan karaman konuşmasında  “Kuralları ve hedefleri önceden belirlenmiş bir lig ile öğrencilerimizi ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutabilir miyiz diye düşündük. Bunun için Güngören’in önde gelenleriyle bir araya geldik. Bunun sonucunda Güngören Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Ligi projesi ortaya çıktı. İstedik ki, ilçemiz çocukları erdemli bireyler olarak yetişirken, gelecekte kendilerini sosyal alanlarda görme imkânı bulsunlar. Geleceği inşa edecek olan gençler kültür karmaşası yaşamadan kendi kültürünü tanıtsın, kendi ülkesinin sanatçısı, sporcusu, bilim adamı olsun istedik. Öğrencilerimizin ekip ruhuyla veya bireysel olarak başarı elde ettiklerinde özgüven kazandıklarını ve bunun derslerine de olumlu yönde yansıdığını gördük. Ve ne mutlu bize ki, 10 yıl önce filizlenen bu proje bugün milli takımlara sporcu gönderen, çocuklarımızın ufkunu genişleten ve gelişmelerine zemin hazırlayan bir projeye dönüştü.  Daha da önemlisi Güngören Ligi çocuklarımız ve gençlerimize hobi alanları sunmuş oldu. Bu açıdan Güngören Ligi projesini çok önemsiyoruz ve her yıl daha da geliştirerek sürdürülebilirliğini Öğrencilerimize, gösterdikleri ilgi için, öğretmenlerimize de fedakârlıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ise Güngören Ligini eğitimin bir parçası olarak gördüklerini belirterek “Güngören Ligi okullarımız, müdürlerimiz, çocuklarımız ve tüm Güngörenliler için önemli bir şans. Belediyemiz tarafından her detayı düşünülmüş ve hazır olarak önümüze sunulan bu önemli ve kapsamlı projeye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak katkıda bulunmak ve destek olmak bizim en önemli vecibelerimizden biri” şeklinde konuştu.

2005 yılında 6 branş ve 5000 öğrenciyle başlayan ve Güngören’deki tüm okulları içine alan içerik ve branş kategorileri ile her geçen gün büyüyerek yoluna devam eden Güngören Liginde 10. Yıl heyecanı da yaşanıyor. Her yıl artan katılımcı sayısı, proje çeşitliliği ile ilçe sınırlarını aşan ve milli takımlara sporcu kazandıran önemli bir sosyal sorumluluk projesine dönüşen Güngören Ligi’nde 2014 – 2015 eğitim öğretim yılı boyunca; bilim proje yarışmalarından halk oyunlarına, yüzmeden buz patenine, fotoğrafçılıktan kısa filme, resimden tiyatroya, futboldan atletizme, münazaradan ses yarışmalarına kadar 34 farklı branş ve 209 alt branşta Güngörenli gençler birikim ve yeteneklerini ortaya koymanın haklı sevincini ve gururunu yaşayacaklar.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2015, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209