Polis Müdürü Ömer Köse: Bu İhanet Dosyası, Er Geç Yargılanacaktır

Tahliye olan Emniyet Müdürü Ömer Köse, Tevhid - Selam soruşturmasıyla ilgili, "Bu ihanet dosyası er geç tekrar yargılanacaktır" dedi.

Polis Müdürü Ömer Köse: Bu İhanet Dosyası, Er Geç Yargılanacaktır
 Tahliye olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Eski Terörle Mücadele Şubesi Müdürü Ömer Köse, Tevhid - Selam soruşturmasıyla ilgili “Bu ihanet dosyası er geç tekrar yargılanacaktır, diye düşünüyorum. Bunu kapatmaya çalışanlar hukuk önünde hesap verecek ve tarihe bizler değil onlar hain olarak geçecektir” dedi.

Hiç bir zaman yanlış bir işin altına imza atmadıklarını anlatan Ömer Köse, bugün olsa suçlamaya konu olan işi tekrar yapacaklarını kaydetti. Tahliye olduktan sonra adliye önünde basın mensuplarının sorularını cevaplandıran polis müdürü Köse, aldıkları devlet terbiyesi gereği bütün işlemleri devletin ve vatanın bekası için yaptıklarını anlattı.

"NE YAPTIYSAK HUKUK VE KANUN İÇİNDE YAPTIK"

Süreçte desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ettiklerini anlatan polis müdürü Ömer Köse, “Başta avukatlarımıza, sonrasında bizleri ziyarete gelen fakat görüşme imkanı olmayan başta İçişleri Eski Bakanı İdris Naim Şahin’e ve değerli milletvekillerimize, bazı illerden gelen baro temsilcilerine ve siz bizi hiç yalnız bırakmayan halkımıza şükranlarımızı arz ediyoruz.” diye konuştu.

Köse şunları kaydetti; “Biraz önce ifade ettiğim gibi ben ve arkadaşlarım. Ne yaptık ise hukuk ve kanun içerisinde yaptık. Yanlış bir işin altına imza atmadık. Özür dilememiz gereken her işte özür de diledik. Fakat ne yaptık ise hukuk içesinde kalarak yaptık. Ve yaptıklarımızdan da hiç pişman olmadık.”

"HİÇ BİR DELİL GÖSTERİLEMEDİ"

“Yürüttüğümüz soruşturmalarla alakalı tutuklansak üzülmeyecektik, serbest kaldık sevinmiyoruz” diyen Köse, “Ne yaptığımızı biliyoruz. Bu güne kadar herkes konuştu biz sustuk. Bu gün biz konuşacaktık. Fakat ifade veremedik, buradayız” ifadelerini kullandı.
Yürüyen soruşturmaya ilişkin açıklama yapmalarının uygun olmadığını dile getiren Ömer Köse, şunları söyledi; “Yaklaşık iki buçuk yıldır yürütülen soruşturmada baştan da ifade ettiğim gibi kanunsuz hiç iş ve eylem yapmadık. Bütün yaptığımız iş ve eylemlerin altında iki cumhuriyet savcısı, 20’ye yakın hakimin farklı mahkemelerde görev yapan hakimin kararları var. Tutuklanan arkadaşlarımız Yurt müdür ve diğerleri bu soruşturmanın yaklaşık 4-5 ayında görev yapmışlardır. Ne onlar ne biz askeri casusluk ya da siyasal casuslukla ilgili ne emniyet ifademizde ne savcılık ifademizde, ne hakim karşısına çıkabilenler kesinlikle hiçbir delil ve amere gösterilemedi. Veya diğer üzerimize iddia edilen atılı suçlarla alakalı bu dediğimiz üç aşamalı delil ve emare gösterilemedi, sor da sorulmadı. Neden tutuklandığını bizde merak ediyoruz.”

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2014, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209