Muğla'da 6.0 şiddetinde deprem!

Muğla Ölüdeniz açıklarında, 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Başta İzmir, Muğla ve Antalya'da hissedilen deprem paniğe neden oldu.

Muğla'da 6.0 şiddetinde deprem!
 


Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE)'nden alınan bilgiye göre, saat 15.44'te meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki şiddetli depremin merkez üssünün, Muğla Ölüdeniz açıkları olduğu belirtildi. 

Yaklaşık 1 dakika süren deprem, Akdeniz Bölgesi'nin yanı sıra çevre illerde de hissedildi. Depremden sonra artçı bir artçı şok daha yaşandı. 

Yakşalık 20 saniye süren depremde can ve mal kaybı yaşanmadı. 

Muğla Sağlık Müdürü Cihan Tekin, Akdeniz'de merkez üssü Ölüdeniz açıklarında 6.1 şiddetinde meydana gelen depremle ilgili olarak, ''Bize gelen bilgilere göre hastanelere 6-7 kişi intikal etti. Bunlar da deprem esnasında korkuyla balkondan, pencereden atlayan kişiler'' dedi. 

Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın meydana gelmesinin ardından 112 Acil Servis ve UMKE ekiplerinin Fethiye Ölüdeniz'e sevk edildiğini söyledi.

''Bize gelen bilgilere göre hastanelere 6-7 kişi intikal etti. Bunlar da deprem esnasında korkuyla pencereden atlayan kişiler'' diyen Tekin, ''Ölüdeniz başta olmak üzere bölgeden gelen ihbarlar değerlendiriyor. Yoğun bir telefon trafiği var. Henüz net bir şey söylemek mümkün değil. Ancak bize ulaşan can kaybı bilgisi yok'' diye konuştu.

Öte yandan depremin hissedildiği Muğla kent merkezinde de vatandaşların panik içinde ev ve işyerlerinden çıktıkları gözlendi. Vatandaşların sokaktaki tedirgin bekleyişi sürüyor. 

12 ARTÇI DEPREM DAHA 

6 şiddetinde meydana gelen depremden sonra büyüklüğü 4,3-4,9-4,7-3,6-3,3-3,4-2,8-2,6-3,2-2,7-2,6 ve 2,7 olan 12 artçı sarsıntı daha oldu.

Kaynak: Haber7

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209