Milli Görüşçüler Terörist İsrail'i lanetledi.

İsrailin Mescid-i Aksada ki Müslümanlara yapmış olduğu sert müdahale Saadet Partisi ve Anadolu Gençlik Derneği üyeleri tarafından Beşiktaşta ki İsrail Konsolosluğu önünde protesto edildi.

 Milli Görüşçüler Terörist İsrail'i lanetledi.
 Saadet Partisi ve Anadolu Gençlik Derneği üyelerinden oluşan yaklaşık bin kişilik grup akşam 23.00 sıralarında, İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa'daki sert müdahalesini protesto etmek için Levent’te bulunan İsrail Başkonsolosluğunun önünde toplandı. Sık sık tekbir getiren grup, İsrail aleyhine slogan attı. Grup, İsrail bayrağını da ateşe verdi.

Grup adına açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut,”İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa işgali kabul edilemez. Resulüllah efendimizin miraca yükseldiği nokta olan Kudüs şehrinin işgali kabul edilemez. Etrafı bereketlendirilmiş Filistin topraklarının işgali kabul edilemez. Bizim için mübarek kılınmış topraklarda mübarek kılınmış bir şehirde, mübarek kılınmış mabette silahlı unsurlarının kanlı ve kirli postallarıyla dolaşması en aşağılık bir davranıştır. ” dedi.

Grup yapılan basın açıklamasının ardından bir süre bekledikten sonra alandan ayrıldı. 

Ankara'da bebek bezli protesto

AGD ve İHH üyeleri, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını İsrail Konutu önünde protesto etti. Konutun bahçesine çocuk bezi atmak isteyen gruba polis izin vermeyince gerginlik çıktı ve polis müdahale etti.

Diyarbakır'da da protesto vardı

Anadolu Gençlik Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Abdurrahman Ergin de İsrail'in bir buçuk milyarlık İslam alemini hiçe sayarak, Mescid-i Aksa'yı yıkıp, yerine Yahudilerce kutsal sayılan Süleyman Mabedini inşa etmek için planlarını adım adım uyguladığını söyledi.

-"Zulüm İsrail'in varlık sebebidir"

Ergin, "İsrail kendisi ile yapılan barış görüşmesinin ardından, yeni bir gerekçe bularak ya da uydurarak zulümlerine yeni bir zulüm eklemektedir. Çünkü zulüm İsrail'in varlık sebebidir" diye konuştu.

KAynak : //www.milligazete.com.tr

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2014, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209