banner309

banner225

banner209

08 Aralık 2019 Pazar

İstanbul seçimlerinin kaderini değiştirecek karar;

Konya Barosu Başkanı Av. Fevzi Kayacan: Biat etmedim, etmeyeceğim, efendileri böyle bilsinler

Konya Barosu Başkanı Av. Fevzi Kayacan, kendisini istifaya çağıran meslektaşlarına tepki gösterdi. Kayacan, "Genel Kurulla geldim, Genel Kurulla giderim" dedi. Hakkın ve hakikatin yanında olacağının altını çizen Kayacan, "Güce, haksızlığa, adaletsizliğe, şımarıklığa, yobazlığa, din ticaretine asla boyun eğmedim eğmeyeceğim. Biat etmedim, etmeyeceğim." ifadelerini kullandı.

21 Mayıs 2015 Perşembe 18:17
Konya Barosu Başkanı Av. Fevzi Kayacan: Biat etmedim, etmeyeceğim, efendileri böyle bilsinler
banner267
 Barotürk'ün haberine göre, "Avukatlar Platformu" adı altında bir grup avukatın kendisini istifaya davet ettiğini belirten Av. Fevzi Kayacan, "Baroyu açıklamalarımla yıprattığım iddiasıyla "Avukatlar Platformu" adı altında bir grup meslektaşım beni istifaya çağırmaktadırlar. Baronun Giriş Kapısında açıklama yapacaklarmış. Yapsınlar, saygı duyuyorum. Ama çağrılarına maalesef olumlu cevap veremeyeceğim."dedi.
"GENEL KURULLA GELDİM, GENEL KURULLA GİDERİM"

"Genel Kurulla geldim, Genel Kurulla giderim. Koltuk meraklısı hiç olmadım ama istifa edeceksem dahi buna ben karar veririm" diyen Av. Kayacan, "ancak beni istifaya davet edenler bilsinler ki; hakkın ve hakikatin yanında olmaya korkusuzca devam edeceğim. Güce, haksızlığa, adaletsizliğe, şımarıklığa, yobazlığa, din ticaretine asla boyun eğmedim eğmeyeceğim. biat etmedim, etmeyeceğim." ifadelerini kullandı.

"SUSMAYACAĞIM, EFENDİLERİ BÖYLE BİLSİNLER"

Son dönemde Türkiye'de yaşanan hukuksuzluklara; "Ülkemde maalesef kurumlar alt üst edildi. Kör olmayan herkes bunu görüyor. Bir tek barolar kaldı hakkı dillendiren. Onlar da susturulmak isteniyor." sözleriyle tepki gösteren Konya Barosu Başkanı, "Susmayacağım. İnsan haklarını, demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, adaleti, hakkaniyeti (her türlü iftira ve tehditlere rağmen) her zamankinden daha çok dillendirecek ve sahip çıkacağım. Ne pahasına olursa olsun. Efendileri bunu böyle bilsinler." diyerek istifasını isteyenlere tepki gösterdi.

Kaynak: Barotürk
SİVİL HABER

    Yorumlar

banner292
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner263
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • http://www.bugun.com.tr/
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV