İsrail iftara davet edilmedi

AK Parti, Türkiye'deki yabancı ülkelerin büyükelçilerine verdiği geleneksel iftar yemeğinde İsrail'e boykot.

İsrail iftara davet edilmedi

Hazırlıklarını AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'in yürüttüğü iftara İsrail ve Suriye Büyükelçiliği'nden kimse çağrılmadı.

2012 Londra Olimpiyatları'na gidecek sporculara Dolmabahçe Sarayı'nda verdiği iftar yemeğinin ardından ikinci iftarda Ankara'daki tüm ülke büyükelçileriyle bir araya gelecek olan Başbakan Erdoğan 'ın yemekte bir konuşma yapması bekleniyor. Başbakan Erdoğan AK Parti Genel Merkezi'ndeki iftarda büyükelçilere kriz sürecine ilişkin bilgi verecek.

ÇAĞRI'DAN MİNİ KONSER

Geçen yıl Mercan Dede'nin dinleti verdiği iftarın bu yıl dünyaca ünlü konukları olacak. İftarda Dünya Kuran Okuma Yarışmaları'nda birincilikleri olan Mısırlı Hafız Dr. Ahmet Naina, Kuran okuyacak. İftarın başka bir konuğu ise dünyaca ünlü Le Trio Joubran grubu. Halen Fransa'da yaşayan Filistinli ud virtiözü Samir, Adnan ve Wissam kardeşlerden oluşan grup, Filistin'de işgalin sona ermesini isteyen açıklamalarıyla tanınıyor. İftarda dünyaca ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı da mini bir konser verecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209