banner309

banner225

banner209

08 Aralık 2019 Pazar

İstanbul seçimlerinin kaderini değiştirecek karar;

AP’den hükümete ve AGİT’e çağrı: Bu çok tehlikeli gidişatı durdurun

Avrupa Parlamentosu (AP), Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu Savcısı Serdar Coşkun’un muhalif basının susturulması talebine sert tepki gösterdi.

18 Mayıs 2015 Pazartesi 14:45
AP’den hükümete ve AGİT’e çağrı: Bu çok tehlikeli gidişatı durdurun
banner267
 AP Yeşiller Grubu Eşbaşkanı Rebecca Harms, ‘şoke olduğunu’ belirtirken, Türkiye’den ‘yine çok kötü haberler geldiğini’ vurguladı. Cihan Haber Ajansı’na konuşan Harms, son haberlere göre Ankara savcısının ‘hâlâ hükümeti eleştirmeye cüret eden’ basın yayın kuruluşlarına karşı harekete geçtiği ve susturulmalarını talep ettiğini kaydetti. Suçun ‘paralel basın’ olarak nitelendirildiğine işaret eden Harms, “Bu daha önce birçok gazetecinin hapsedilmesi için kullanılan aynı iddia!” dedi. Türk hükümetine çağrı yapan Harms, “Seçici ve siyaset kaynaklı bu çok tehlikeli adalet anlayışına son verilmesi için Türk hükümetine çağrı yapıyorum.” diye konuştu. Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nı da göreve çağıran Harms, basın hürriyeti ihlallerinin araştırılmasını talep etti. Basının susturulmasının gerçekleşmesi durumunda bunun ‘hür ve adil seçimlerin’ yapılmasına karşı bir tutum olacağını vurguladı.

AP, bu hafta Hollandalı Sosyalist Kati Piri’nin kaleme aldığı Türkiye raporunu onaylayacak. Rapor, 14 Aralık’ta Zaman ve Samanyolu Grubu’na yapılan polis baskınına özel bir paragraf ayırarak ‘kınarken’, hükümetin medyaya yönelik baskıcı tavrı için de ‘kınama’ ifadesini kullanıyor.

SİVİL HABER

    Yorumlar

banner292
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner263
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • http://www.bugun.com.tr/
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV