AKP'de yeni çatlak mı?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın aksine Beşir Atalay ve Erdoğan başka türlü düşünüyor...

AKP'de yeni çatlak mı?
Arınç "Öcalan'a ev hapsi olabilir" mesajı vermişti. Atalay ise tersini söyledi: Gündemimizde bile yok. Oysa Erdoğan, geçen sen yaptığı konuşmasında "Ben iktidarda olduğum sürece, benim partim iktidarda olduğu sürece, böyle bir şeyin olması kesinlikle mümkün değildir" açıklamasında bulunmuştu...

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın aksine Beşir Atalay ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Öcalan ile ilgili tam tersi şeyler düşünüyor.

Arınç "Öcalan'a ev hapsi olabilir" mesajına karşılık Beşir Atalay "Gündemimizde bile yok" açıklamasında bulunmuştu.

ERDOĞAN, GEÇEN YIL "BÖYLE BİR ŞEY ASLA MÜMKÜN DEĞİL" DEMİŞTİ

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, "PKK silah bırakırsa, Öcalan'a ev hapsi meselesi gündeme gelebilir" şeklindeki açıklaması, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen yıl 8 Haziran'da yaptığı açıklama ile çelişiyor.

8 Haziran 2011 tarihinde Kanaltürk televizyonundaki bir programda önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan, bu konuşmasından kısa bir süre önce MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "Öcalan'a ev hapsi düşünüyorlar" şeklindeki sözlerini yanıtlarken, aynen şunları söylemişti:

"Ben iktidarda olduğum sürece, benim partim iktidarda olduğu sürece, böyle bir şeyin olması kesinlikle mümkün değildir. Ben buradan çok açık net söylüyorum, benim böyle bırakmak gibi, kesinlikle, bu işin aklımın ucundan bile geçmesi mümkün değildir" diyen Erdoğan, "Ben iktidarda olduğum sürece, partimiktidarda olduğu sürece biz hakkında verilmiş hüküm neyse bu hükmü sonuna kadar uygularız."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209