Adana ve Gaziantep Cezaevi'nde yangın

Adana ve Gaziantep Kapalı Cezaevleri'nde belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Adana ve Gaziantep Cezaevi'nde yangın

ADANA / GAZİANTEP - Adana Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi'nin Çocuk Koğuşu'nda saat 19.00 sıralarında başlayan yangına müdahale eden Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri kısa sürede kontrol altına aldı.

Gaziantep Cezaevi'nin de çocuk koğuşunda başladığı belirtilen yangının söndürülmesi için çalışmalar sürüyor.

YARALILAR VAR
Gaziantep E Tipi Cezaevi'nde siyasi mahkum ve tutukluların kaldığı bölümde çıkan yangın 1 saat içinde kontrol altına alındı. Bu arada cezaevine 8 ambulans girip yaralıları hastanelere taşıdı. Cezaevi önünde toplanan mahkum yakınları ile polis arasında arbede yaşandı. Geniş güvenlik önlemi alınan cezaevine çok sayıda güvenlik ekibi takviye edildi.

CEYHAN'DA DA YANGIN
Adana'nın Ceyhan İlçesi F Tipi Cezaevi'nde de saat 20.00 sıralarında siyasilerın bulunduğu koğuş bölümünde çıkan ayngının ardından dumanlar yükseldi.

2 ambulans önlem olarak cezaevine girerken itfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına aldı. Cezaevi çevresi, güvenlik güçlerince geniş bir kordona alındı.

Adana Kürkçüler E Tipi Cezaevi Çocuk Koğuşunda çıkan yangın ise bir saat içinde kontrol altına alındı. Yetkililer, cezaevinde güvenliğin de sağlandığı bildirildi.

GAZİANTEP ŞANLIURFA 'YA DESTEK İÇİN YATAK YAKMIŞ
Gaziantep H Tipi Cezaevi'ndeki yangını, Şanlıurfa 'daki isyana destek için bir mahkumun yatağı yakarak başlattığı anlaşıldı. Dumandan etkilenen 12 kişiden 6'sı hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan mahkum ve tutuklular Vakkas Çöplü, Levent Türk, İsmail Polat, Kadir Polat ve Suat Karakoyunlu ile adı henüz öğrenilemeyen 1 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.(dha)YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209