Yapılandırmada son gün uyarısı

Mamak Belediyesi, Torba Yasası’ndan faydalanarak borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen vatandaşlara son gün uyarısında bulundu.

Yapılandırmada son gün uyarısı
 Yapılandırmada son gün uyarısı

Mamak Belediyesi, Torba Yasası’ndan faydalanarak borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen vatandaşlara son gün uyarısında bulundu. Vatandaşların son gün nedeniyle yaşanacak yoğunlukta mağdur olmaması için yapılandırma başvurusunu son güne bırakmaması tavsiye edildi. Belediyeye borcu bulunan mükelleflerin kanundan faydalanmak için doğrudan Mamak Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne müracaat etmesi gerekiyor. Vatandaşlara büyük kolaylık sağlayan kanunla birlikte yeniden yapılandırılan borçların faizlerinde büyük indirime gidiliyor. Farklı taksit ve vade seçeneklerinin bulunduğu yapılandırma planıyla vergi borcu bulunan vatandaşlar kendilerine en uygun taksit ve vade seçeneğinden faydalanabilecek. İki ayda bir ödemenin öngörüldüğü yeniden yapılandırmada 6 taksit 12 ay vade, 9 taksit 18 ay vade, 12 taksit 24 ay vade ve 18 taksit 36 ay vade seçenekleri bulunuyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Her kuruşu vatandaşa yine hizmet olarak dönen vergiler hizmet devamlılığı için son derece önemlidir. Vergi borcu bulunan vatandaşlar için Torba Yasa tam bir fırsat sunuyor. Vergi borcu bulunan vatandaşlarımızın bu fırsattan bir an önce yararlanarak borçlarını yapılandırmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

1 Aralık son gün

Yapılandırma emlak, ilan, reklam, temizlik vergi borçlarını kapsıyor. Borçların faizlerinde ciddi indirime gidilecek. Yeniden yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşlar 1 Aralık 2014 tarihi mesai bitimine kadar Mamak Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne şahsen müracaat etmeleri gerekiyor. 

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2014, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209