Sular durulsun petrol fiyatı daha da düşecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, çevre ülkelerdeki siyasi istikrarın stabil hale gelmesiyle beraber petrol fiyatlarının da gerileyeceğini düşündüğünü söyledi.

Sular durulsun petrol fiyatı daha da düşecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, çevre ülkelerdeki siyasi istikrarın stabil hale gelmesiyle beraber petrol fiyatlarının da gerileyeceğini düşündüğünü bildirdi.

Anadolu Ajansı, Medya-İş ve Türkiye Taşkömürü Kurumu işbirliği ile Kızılay'da bulunan Güvenpark'ta açılan ''Medya ve Maden İşçileri Fotoğraf Sergisi''nin açılışına katılan Bakan Yıldız, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir basın mensubunun, ''Elektrikte dağıtım özelleştirmeleri ihalelerine kurumlar vergisi ve KDV'den muafiyeti getirileceği yönünde bugün bazı haberler çıktı, böyle bir çalışma var mı?'' şeklindeki sorusu üzerine Bakan Yıldız, bu konuyu özelleştirmeden sorumlu Maliye Bakanı ile oturup mütalaa edeceklerini söyledi.

Özelleştirmelerle alakalı kararlılıklarının devam ettiğini belirten Yıldız, ''Hem elektrik dağıtım hizmetleriyle alakalı hem de elektrik üretim şirketleriyle alakalı özelleştirme kararlılığımız devam ediyor. Çünkü daha liberal, serbest piyasada daha rekabetçi ve vatandaşımıza daha iyi hizmet götürecek bir yapıyı mutlaka kurgulamamız lazım. İnşallah buna muvaffak oluruz diye düşünüyoruz'' dedi.

Akaryakıt fiyatlarına indirimlerin devam edip etmeyeceği yönündeki sorular üzerine Yıldız, akaryakıt fiyatlarının serbest piyasada dalgalandığını, bu çerçevede zaman zaman fiyat artışları, zaman zaman da indirimler olabildiğini söyledi.

Bakan Yıldız, ''Ama en önemlisi çevremizdeki ülkelerde siyasi istikrarın stabil hale gelmesiyle beraber asıl fiyat indirimlerinin o zaman beklendiğini uluslararası arena da söylüyor, ben de buna inanıyorum. Gerçek rakamlarına ulaşabilmesi, gerçekten gerileyebilmesi için siyasi istikrar şart'' diye konuştu.

Haber Kaynağı : Haber7.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209