Model Economic Forum Eyüp’te Başladı…

Dünyanın dört bir yanından İstanbul’a gelen üniversite öğrencileri, ‘Sürdürülebilir Bir Gelecek Modellemek’ vizyonuyla Model Economic Forum’da buluşuyor.

Model Economic Forum Eyüp’te Başladı…
 Model Economic Forum Eyüp’te Başladı

Dünyanın dört bir yanından İstanbul’a gelen üniversite öğrencileri, ‘Sürdürülebilir Bir Gelecek Modellemek’ vizyonuyla Model Economic Forum’da buluşuyor.

Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi Derneği’nin, İstanbul Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler & Ekonomi Kulübü (IRECO) ortaklığıyla düzenlediği Model Economic Forum, bugün Eyüp Belediyesi Nikah Sarayı’nda düzenlenen gala yemeğiyle başladı.

Dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim gören lisans, master ve doktora öğrencilerinin biraraya geldiği yemeğe, AB Bakan Yardımcısı Alaattin Büyükkaya, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak da katıldı.

Eyüp Belediyesi’nin evsahipliğinde yapılan yemekte Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu’ya Eyüp Belediyesi’nin organizasyona desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi. 2004 yılında Dünya Genç Girişimci Ödülü’ne layık görülen Başkan İsmail Kavuncu, 3 Mart Pazar akşamı İstanbul Cevahir Otel’de düzenlenecek Model Economic Forum Çalıştayı’nda direktörlük yapacak.

Tamamen üniversite öğrencilerinin organize ettiği, küresel ölçekte bir ilk olan MEF 13 ile gençler, sosyo-ekonomik meselelerde, tekrarın ötesinde, yeni sözler söyleyecek. Model Economic Forum’da üniversite gençliği, küresel ekonominin satırbaşlarından biri olan ‘Genç Girişimciliğin Teşviki’ ana teması altında fikirlerini özgürce ve daha güçlü bir şekilde dile getirecek. Forum, 8 oturum ve 9 çalıştaydan oluşacak.

MEF13’e, aralarında ABD Dışişleri Bakanlığı Danışmanı Dr. Joshua W. Walker, İMKB Başkanı Dr. İbrahim Turhan, geçmişte Tansu Çiller ve Bülent Ecevit’in ekonomi danışmanlığını yapan strateji uzmanı ve ekonomist Prof. Dr. Vladimir Kvint, MIT Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Başkanı Prof. Dr. Valentin Livada, Deulcom İnternational Yönetim Kurulu Başkanı Baybars Altuntaş, EPDK Kurul Üyesi Alparslan Korkmaz, CNN Türk spikeri Şirin Payzın ve Prof.Dr. Marek Kulczycki gibi alanında oldukça önemli ve deneyimli isimler moderatörlük yapacak.

Çalıştayların direktörlüklerini ise Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, İlkem Şahin, İbrahim Yamakoğlu, Nazire Peker, Fatih Tamince, Efe Güler, Hüseyin Üvet ve Ercüment Korkut gibi önemli iş adamları, akademisyen ve siyasetçiler üstlenecek.

Model Economic Forum’a ABD, Rusya, Ürdün, Bosna Hersek, Türkiye, BAE, İngiltere, Kongo, Almanya, Polonya, Çin, Fransa, Kırgızistan, Hindistan, Japonya, Gürcistan, Azerbaycan, Malezya, Hong Kong, Gana, Brezilya, Tunus, Irak, Yunanistan, Benin, Kamerun, Endonezya, Pakistan, G. Afrika, Mısır, Kamboçya, Kazakistan, İran, Arnavutluk, Avusturya Norveç, Makedonya, Romanya, Ruanda, Tacikistan, Tanzanya’dan öğrenciler katılıyor.

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209