Hazine'de deprem etkisi

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’a bağlı olan Hazine Müsteşarlığı’nda 8 bürokrat görevden alındı.

Hazine'de deprem etkisi
 Milli Güvenlik Kurulu'nun (MGK) 30 Ekim'de 10 saat 20 dakika süren ve paralel yapılanmalarla mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğinin vurgulandığı tarihi toplantısının ardından Hazine Müsteşarlığı'nda yapılan görevden alma operasyonu dikkat çekti. Kulislerde; görevden almaların önemli bölümünün paralel yapı iddiaları çerçevesinde olduğu ileri sürüldü. Hazine Müsteşarlığı'nda 8 bürokrat bugün görevden alındı.
İbrahim Çanakcı'nın görevden ayrılmasından sonra Hazine Müsteşarlığı'na atama yapılmamıştı. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a bağlı Hazine Müsteşarlığı'nda bugün yapılan görevden almalar dikkat çekti.

Personel Daire Başkanı Mustafa Bitiren, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Fatih Sezer ile İdari Mali İşler Dairesi Başkanı Arslan Baş görevden alındı. Kamu Sermayeli Kuruluş ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Ertunç, Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Tahir Canatan, Daire Başkanı Muharrem Demirci, Daire Başkan Vekili Fatih Urgancı, İdari Mali İşler Daire Başkan Yardımcısı İlker Bala da görevden alındı.


En az 8 kişinin görevden alındığı operasyon için "paralel devlet" iddialarının öne çıktığı öğrenildi. Operasyonun, eski Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakçı'nın IMF Orta ve Doğu Avrupa İcra Ofisi Direktörlüğü görevini devraldığı gün yapılması dikkat çekti. Operasyon için Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın doğrudan talimat verdiği kulislerde konuşulan bir diğer konu oldu.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2014, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209