TÜRKİYE'YE VE ERDOĞAN'A HAKARET YAĞDIRDI

Suriyeli Bakan Yardımcısı'ndan Erdoğan'a ağır ithamlar...

TÜRKİYE'YE VE ERDOĞAN'A HAKARET YAĞDIRDI
 Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdat, Lübnan gazetesine verdiği demecinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için hakaret içeren sözler sarf etti.

Bakan Yardımcısı Faysal Mikdat, Lübnan'ın El Bina gazetesinde yayımlanan ve Suriye resmi haber ajansı SANA'da yer verilen makalesinde Suriye'nin terörizmin çeşitli şekillerine karşı bir savaş verdiğini ve bu teröre Erdoğan'ın ev sahipliği yaptığının herkes tarafından bilindiğini yazdı. Mikdat, Erdoğan'ın kendisinin de bu terörizmin boyutu, kullanılan silahların çeşidi ve işlenilen suçların türünün farkında olduğunu öne sürdü.

Mikdat, Erdoğan hükümetinin BM Güvenlik Konseyi tarafından terör listesine alınan Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) ile Nusra Cephesi gibi Suriye’nin kuzey kırsalındaki köy ve beldeleri hedef alan saldırıların sorumluluklarını alenen üstelenen terör gruplarını desteklediğini iddia etti.

Erdoğan hükümetinin Suriye’ye karşı saldırıyı ele alan, planlayan, onaylayan ve uygulayan taraf olduğunu öne süren Mikdat, bu saldırının terörizm lehine yapıldığını ve Türkiye'nin ulusal çıkarlarıyla bağdaşmadığını ifade etti.

Erdoğan hükümetinin Suriye'de terörizmi destekleyerek ateşle oynadığını ve bunu bilmesi gerektiğini yazan Mikdat, Suriye'nin Erdoğan tarafından kullanılan tehdit ve zorbalık dilini kullanmadığını söyleyerek makalesine son verdi.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2014, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209