Obama, Ramazan Bayramı'nı kutladı

ABD Başkanı Barack Obama, Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Obama, Ramazan Bayramı'nı kutladı

WASHINGTON - Obama, yaptığı yazılı açıklamada, “Michelle ve ben, ABD ve dünya genelindeki Müslüman toplumuna, onlar Ramazan Bayramı'nı kutlarken, en içten dileklerimizi sunuyoruz” ifadesini kullandı.

Ramazanın, Müslümanlar için oruç tutma, ibadet etme, manevi olarak yenilenme zamanı olduğunu belirten Obama, “Geçen 4 hafta aynı zamanda yoksullara hizmet etme ve her inançtan insanların birbirlerine karşı sahip oldukları yükümlülükleri hatırlama zamanıdır” değerlendirmesinde bulundu.

Obama, ABD 'de Müslüman toplumunun ülkenin ulusal hayatını zenginleştirdiğini, demokrasiyi güçlendirdiğini ve özgürlükleri savunduğunu ifade ederek, bu nedenle, ABD ve dünya genelinde, evrensel insan haklarının geliştirilmesi ve korunması konusunda tüm inançlardan insanlarla birlikte durduklarını kaydetti.

“Amerikan halkı adına, Müslüman Amerikalıların ve dünyada çevresindeki Müslümanların bu neşeli gününü kutluyoruz” ifadesini kullanan Obama, açıklamasını “Bayramınız mübarek olsun” anlamına gelen “Eid Mubarek” sözleriyle tamamladı. (aa)YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209