'Uğur'ladık ama unutmadık!

Bundan tam 20 sene önce hain bir saldırıda yitirdiğimiz demokrasi şehidi gazeteci-yazar Uğur Mumcu’yu Ptt Evleri Semt Evi Uğur Mumcu Parkı’nda törenle andık.

'Uğur'ladık ama unutmadık!
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan ve CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, beraber geldikleri alanda yüreği ‘Tam Bağımsız Türkiye’ sevdasıyla yanan yurttaşlarımız tarafından sevgi gösterileriyle karşılandılar.

Öğretmen Emine Genç’in okuduğu ‘Vurulduk ey halkım’ şiirinin ardından kürsüye gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, hainlerin sadece Uğur Mumcu’nun aracına değil, bu ülkenin demokrasisine, özgürlüğüne ve çağdaş değerlerine de bomba koyduğunu anlattığı konuşmasında; “Burada, her ne pahasına olursa olsun kendisinin, ülkesinin ve halkının namus ve şerefini savunan bir dostumuzu anmaya geldik. Kalemini satmayan, kimseye uşaklık yapmayan büyük gazeteci Uğur Mumcu nezdinde, yüreği Atatürk sevgisi ve bağımsızlıkla atan tüm yurttaşlarımızın başı sağolsun” diye konuştu.

Başkan Genç’in ardından kürsüye gelen CHP İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan, konuşmasına başlamadan önce Ptt Evleri’ne güzel bir Semt Evi ve Uğur Mumcu Parkı gibi anlamlı bir eser kazandıran Başkan Şükrü Genç ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Eyidoğan, Uğur Mumcu’nun sadece cismen aramızdan ayrıldığını fakat fikirleriyle, cesur kaleminden dökülen yol gösterici eserleriyle her zaman aramızda olacağını da sözlerine ekledi.

Atatürk Anıtı önünde tören yapıldı

Uğur Mumcu’yu anma etkinlikleri çerçevesinde Sarıyer merkezde bulunan Atatürk Anıtı önünde bir de tören düzenlendi. Devrim şehitleri ve şehit gazeteciler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından kortej halinde Sarıyer Belediyesi Kültür Merkezi’ne gidilerek Uğur Mumcu’nun halkı ve ülkesi için yaptıkları slayt gösterisi eşliğinde anlatıldı.

Törenlere Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, birim müdürleri, sivil toplum kuruluşları, gazeteciler ve çok sayıda yurttaş katıldı.

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209