TÜRKİYE’NİN EN’LERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI

Esenler halkı, verdiği oylarla alanlarındaki en başarılı isimleri ödüllendirdi. ''Esenler Türkiye'nin En'lerini Seçiyor 2012'' oylaması sonucunda halkın oylarıyla belirlenen Türkiye’nin En’lerine ödülleri takdim edildi.

TÜRKİYE’NİN EN’LERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI

 Esenler Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ''Esenler Türkiye'nin En'lerini Seçiyor 2012'' oylaması sonucunda halkın oylarıyla belirlenen Türkiye’nin En’lerine ödülleri takdim edildi.

Esenler Kültür Merkezi'nde gerçekleşen ödül törenine; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, THY Genel Müdürü Temel Kotil ile çok sayıda davetli katıldı. “Esenler Türkiye’nin En’leri seçiyor” oylamasıyla ilgili vatandaşlarla yapılan röportajların yer aldığı kısa bir sinevizyon gösterimin ardından başlayan programda ilk konuşmayı yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, edebiyattan spora, medyadan iş dünyasına kadar Türkiye'nin hafızasında iz bırakmış isimlerle birlikte olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. İlçedeki 75 bin vatandaşın ilçenin değişik noktalarına kurulan sandıklar ve internet üzerinden tercihlerini ortaya koyduğunu söyleyen Göksu, ''Aslında bu oylama Türkiye'nin seçimidir. Çünkü ülkede sosyolojik olarak alan araştırmasını yurdumuzun 81 ilini temsilen Esenler'de gerçekleştirebilirsiniz. Esenler'de elde ettiğiniz veri hepsinin sonuçlarını yansıtabilecek durumdadır. İlçemizde en olarak seçilmiş olanların her biri aslında Türkiye'nin seçimidir'' dedi.

“Burada ödül alan her bir konuğumuz çok önemli” diyen Göksu, “Esenler halkı sizi kendi hafızasına yazmış. Esenler halkı kendi hafızasına yazdığını da kolay kolay silmez” diye konuştu.

Törende konuşan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu da  çeşitli dallarda başarıya ulaşmış kişi ve kuruluşlara ilçe halkı adına ödül vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Madenoğlu, “75 bine yakın insanımız Türkiye’nin enlerini seçti” diyerek, ödüle layık görülen isimleri tebrik etti.


MUTLU: İŞİNİ İYİ YAPAN İNSANLARA İHTİYACIMIZ VAR

Göksu’nun ardından konuşan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, herhangi bir alanda en iyi olmanın kolay olmadığı belirterek, ''En olmak için öncelikle işinizi çok iyi yapmanız gerekiyor. Bunu yaptığınızda da bu millet sizi alıyor, gönlüne basıyor, sizi seviyor ve takdir ediyor'' diye konuştu. Esenler halkının oylarıyla seçilen Türkiye’nin enlerini tebrik eden Vali Mutlu, ''Bugün, galiba 75 bin civarında ciddi bir oy oranıyla seçilmiş enlerimizi ödüllendirdik. Oy alanları tebrik ediyorum. Ülkenin enleriyle ben de gurur duyuyorum. Türkiye'nin her alanda işini iyi yapan insanlara çok ihtiyacı var. Biz de bunların sayılarının arttmasını istiyoruz.'' diye konuştu.


EN İYİLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

Gecede, ''En İyi Drama Dizisi'' seçilen Huzur Sokağı oyuncuları ödülünü, sahnede Vali Hüseyin Avni Mutlu'nun elinden aldı. Dizi oyuncularından Kutsi, setlerde çalışırken büyük emek harcadıklarını belirterek, ''Bu ödüle layık olmak bizim için çok önemliydi'' dedi. Oyuncu Selin Demiratar ise; izleyici oylamasıyla ödül almanın dizi ekibini çok mutlu ettiğini ifade etti.

‘En Sevilen Kadın Programı’ kategorisinde ödüle layık görülen, “Esra Erol’da Evlen Benimle” programının sunucusu Esra Erol da ödülünü Belediye Başkanı Göksu’nun elinden aldı. Geleneksel hale gelen Esenler Türkiye’nin En’lerini seçiyor oylamasının ilkinde de  ödül aldığını hatırlatan Erol, “Bu yılda ödül aldım. 1’incisinde de almıştım ama 2’ncisinde alamadım. Başkanım acaba 2’ncisinde sevilmeyecek ne yaptım” diyerek salonda bulunanları kahkahaya boğdu.


YILIN EN İYİ ERKEK HABER SUNUCUSU ÖDÜLÜ BİRAND’A

Geçen ay hayatını kaybeden ünlü gazeteci Mehmet Ali Birand Yılın En İyi Erkek Haber Sunucusu ödülüne layık görüldü.

Gecede ''Uluslararası alanda en başarılı kurum'' seçilen Türk Hava Yolları seçilirken;'2012 Özel Ödülü” Akit Gazetesi adına Mustafa Karahasanoğlu’na “En iyi Özel Haber Yapan Gazete'' seçilen Yeni Şafak Gazetesinin ödülü  de Recep Yeter'e takdim edildi.


Gecede ödüle layık görülen diğer kişi ve kurumlar şöyle:


En beğenerek izlediğiniz Televizyon Kanalı: TRT

En iyi Haber Kanalı: Kanal 24

En İyi Ana Haber Programı: Samanyolu Ana Haber

En İyi Sabah Haber Programı: Fatih Portakal ile Çalar Saat-Fox TV

En İyi Erkek Haber Sunucusu: Mehmet Ali Birand- Kanal D

En İyi Kadın Haber Suncusu: Ece Üner-Habertürk

En İyi Radyo Kanalı: Radyo 2000

En iyi Radyo Programcısı: Erkan Koç- Radyo 7

En İyi Haber Portalı: www.haber7.com

En iyi Drama Dizisi: Huzur Sokağı-ATV

En İyi Komedi Dizisi: Seksenler- TRT 1

En Sevilen Kadın Programı: Esra Erol’da Evlen Benimle- ATV

En İyi Yarışma Programı: Kim Milyoner Olmak İster? – ATV

En İyi Spor Programı: Telegol-TV 8

En İyi Türk Filmi: Fetih 1453

En İyi Kadın Oyuncu: Meryem Uzerli

En İyi Erkek Oyuncu: Kenan İmirzalıoğlu

En Başarılı Edebiyatçı: İskender Pala

En Beğenerek Okunan Gazete:  Zaman

 En İyi Özel Haber Yapan Gazete: Yeni Şafak

En Başarılı Spor Adamı: Fatih Terim

En Başarılı Sporcu: Aslı Çakır Alptekin

En iyi Spor Yazarı: Ümit Aktan

En İyi Sivil Toplum Kuruluşu: İHH

En İyi Yardım Kuruluşu: Kimse Yok mu Derneği

Uluslar arası Anlamda En Başarılı Kurum: THY

En Başarılı Kamu Kurumu: Diyanet İşleri Başkanlığı

En Başarılı İş Adamı/İş Kadını: Güler Sabancı

2012 Özel Ödülü: Akit Gazetesi

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209