Silüeti de ekonomisi de değişecek

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Altıağaç-Karaağaç ve Hüseyingazi mahalle sakinleriyle buluştu.

Silüeti de ekonomisi de değişecek
 Yaptıkları ekonomik düzenlemelerle beş yılın sonunda 210 milyonluk, yüzde 38’i yatırıma ayrılan bir bütçeyle Mamak’a hizmet ettiklerinin altını çizen Akgül, Mamak’ın silüetini de ekonomisini de değiştirmeye kararlıyız dedi. Kentsel Dönüşümün gerekliliğine vurgu yapan Akgül, anlaşmaların yüzde 82 oranında sağlandığını belirterek, “Altıağaç ve Karaağaç mahallelerimizde yüzde doksan civarında yıkımlarımız tamamlandı, Hüseyingazi mahallemizde de yıkımlar devam ediyor. Yıkımlarımızın startını verdiğimiz Eylül ayından itibaren 761 gecekondu yıkıldı” dedi.

 

Mamak 5 yılda altın çağını yaşadı

Mamak’ın geride bırakılan beş yılda altın çağını yaşadığını kaydeden Akgül, “Mamak birçok yenilikle bu dönemde tanıştı. Ne yapılıyorsa Mamak için yapılıyor. Kentsel dönüşüm bir fırsattır. Vatandaşlarımızın isteklerini, çıkarlarını ve faydalarını asla göz ardı etmiyoruz. Bizler konut değil, yaşam alanları oluşturuyoruz” dedi.

 

Konut Değil Yaşam Alanı

574 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen proje kapsamında 1430 gecekondu ve 1750 hak sahibi bulunuyor. Yüzde 57’si yeşil alana yüzde 21’i konut alanına ve yüzde 22’si ise imar yolları ve sosyal donatılara ayrılan proje kapsamında 5 bin 8 yüz 50 konut üretilecek. 2+1’den 4+1’e olmak üzere 5 çeşit konut tipi bulunan projeyle 3 adet okul, 2 adet ticaret merkezi, 2 adet sosyo-kültürel tesis, 3 adet cami, geniş yeşil alanlar, spor alanları, ortak yaşam alanları, açık otopark alanları kazandırılacak.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209