Mamak parkları daha güvenli

Vatandaşların isteğiyle harekete geçen Mamak Belediyesi, Mamak’ta bulunan parklara güvenlik kamerası yerleştirmeye başladı.

Mamak parkları daha güvenli
 Vatandaşların isteğiyle harekete geçen Mamak Belediyesi, Mamak’ta bulunan parklara güvenlik kamerası yerleştirmeye başladı. Şu ana kadar 3 parka kamera yerleştiren Mamak Belediyesi, ilçede bulunan bütün parkları kameralarla daha güvenli hale getirmeyi hedefliyor. Parklara kamera yerleştirilme kararını vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda aldıklarını dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Projeyi herkes parka gitsin diye yaptık. Ailelerimizin daha rahat etmesi, kadınlarımızın, çocuklarımızın gönüllerince parklarımızı kullanabilmesi için parklarımıza kamera takıyoruz. Projenin uygulandığı parklarda iki güvenlik görevlisi kamera görüntülerini izleyerek parktaki kontrolü sağlıyor. Kameralar sayesinde parklarda meydana gelen olumsuzlukların önüne geçtik” dedi. Parklarda bulunan bankların, çöp kovalarının, çocuk oyun takımlarının ve ağaçlarında zarar görmesinin önüne geçtiklerini belirten Akgül, ilerleyen günlerde Mamak’ta kamerasız parkın kalmayacağını da belirtti.

Vatandaşlar uygulamadan son derece memnun

Parklara kamera yerleştirilmesi uygulaması Mamaklılar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Kameraların yerleştirildiği parklarda artık hiçbir güvenlik sorununun yaşanmadığını dile getiren Mamaklılar; “Kameraların caydırıcı etkisi bulunuyor. Zaman zaman bu parklarda meydana gelen olumsuz olaylar bizleri rahatsız ediyordu. Ancak parklara kamera yerleştirildikten sonra herhangi bir sorunla karşılaşmadık” dedi. 

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2014, 20:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209