Hayvan Barınağı Kışa Hazır

Mamak Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi kışa hazır. 250 hayvan kapasiteli barınakta kış öncesinde geniş kapsamlı bir tadilat çalışması gerçekleştirildi.

Hayvan Barınağı Kışa Hazır
 Hayvan Barınağı Kışa Hazır

  

Mamak Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi kışa hazır. 250 hayvan kapasiteli barınakta kış öncesinde geniş kapsamlı bir tadilat çalışması gerçekleştirildi. Tamamen boyanan barınakta, zemin ve çatının da tadilatı gerçekleştirilerek zorlu kış şartlarına hazırlandı. Yıllık yaklaşık bin hayvanın kısırlaştırıldığı ve 3 bin civarında sahipsiz hayvanın tedavi edildiği barınakta bütün işlemler uzman veteriner hekimler tarafından gerçekleştiriliyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergileyen belediyemiz şefkat elini tüm canlılara uzatıyor. Mamak sınırları içerisinde sahipsiz dolaşan sokak hayvanlarını rehabilitasyon merkezimize getirilerek gerekli bütün tedavi ve kısırlaştırma işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Barınağımızda yapılan bütün iş ve işlemler 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na göre yapılıyor” dedi.

 

Hayvan Sahiplendirme Çalışmaları da Devam Ediyor

Mamak Belediyesi sokaklardan topladığı sahipsiz hayvanları rehabilitasyon merkezinde gerekli sağlık işlemlerinden geçirdikten sonra sahipsiz hayvanlara küpe takıp kimlik kazandırıyor. Her türlü aşısı yapılan hayvan bu noktadan sonra sahiplenmek isteyen hayvan severlere ücretsiz olarak veriliyor. Hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşlar sahiplenilmeye hazır köpekleri www.mamak.bel.tr adresinden görebilir.   

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209