Fatihli Çocukların Yaz Spor Okulları Açıldı

Fatih Belediyesi’nin ilçedeki çocuklara karne armağanı olan ücretsiz yaz spor okulları bu yılda düzenlenen coşkulu törenle açıldı.

Fatihli Çocukların Yaz Spor Okulları Açıldı
 Fatihli Çocukların Yaz Spor Okulları Açıldı

 

Fatih Belediyesi’nin ilçedeki çocuklara karne armağanı olan ücretsiz yaz spor okulları bu yılda düzenlenen coşkulu törenle açıldı. Toplam 1500 çocuğun yararlanacağı spor okullarının açılışında konuşan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Amacımız yaz tatilinde çocuklarımızın yeteneklerini değerlendirmesi, iyi zaman geçirmeleridir” dedi

 

Dokuz yıldır çocuklara hizmet veren Fatih Belediyesi Yaz Spor Okulları’nın açılışı Mimar Sinan Stadı’nda yapıldı. Yaz spor okulunda eğitim görecek çocukların ve velilerinin katıldığı açılışta Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir alkışlarla karşılandı. Kendilerine bu imkanı sağlayan belediye başkanlarına teşekkür eden çocuklar, sevgilerini sunmayı ihmal etmedi.

Başkan Demir Açılışı Çocuklarla Yaptı

Çocuklarla tek tek ilgilenen Demir, açılışta yaptığı konuşmada, “Amacımız yaz tatilinde çocuklarımızın yeteneklerini değerlendirmesi, iyi zaman geçirmeleridir. Yoğun geçen eğitim döneminin ardından çocuklarımız yaz spor okullarımızda yorgunluk atacaklar. Burada da temel amacımız gerek vücut yapısı, gerek spora yatkınlığı ve yeteneği ön plana çıkacak çocukların bu aşamada tespit edilmesi ve ona göre de bir program hazırlanmasıdır. Böylelikle çocuklar boş vakitlerini sportif aktivitelerle değerlendirecekler. İyi arkadaşlıklar kuracaklar, iyi zaman geçirecekler ve ona göre de yetenekli çocukları ortaya çıkarıp ona göre değerlendirmeyi ve doğru yönlendirmeyi düşünüyoruz” dedi.

Yedi Branşta Spor Yapacaklar

Fatih Belediyesi Yaz Spor Okulları’ndan bu yıl 6- 14 yaş arası toplam 1500 çocuk yararlanacak. Yaz spor okullarında, voleybol, futbol, basketbol, step, aerobik, satranç ve yüzme olmak üzere toplam yedi branşta eğitim verilecek. Eğitimler Gazi İlköğretim Okulu, Yedikule Anadolu Lisesi, Yavuz Selim İlköğretim Okulu, Gelenbevi Anadolu Lisesi, Cundi Yaşam Merkezi ve  Mimar Sinan Stadı’nda alalarında uzman eğitimcilerle yapılacak.

 

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209