Başkan Demir’den Hocasına Duygu Dolu Sürpriz

Okul ziyaretlerine ara vermeden devam eden Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, son gittiği Hekimoğlu Alipaşa İlköğretim Okulunda hocasına büyük sürpriz yaptı.

Başkan Demir’den Hocasına Duygu Dolu Sürpriz
 Başkan Demir, Hekimoğlu Alipaşa İlköğretim Okulu’ndan 52 yıl önce mezun olan, aynı zamanda üniversiteden hocası olan Prof. Dr. Hasan Meriç’i de okula davet ederek hem hocasına hem de okul öğrencilerine sürpriz yaptı.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Diş hekimliğinde okuduğu dönemdeki hocası olan Prof. Dr. Hasan Meriç’e tatlı ve oldukça duygulu bir sürpriz yaptı.

Başkan Mustafa Demir, sabahın erken saatlerinde üniversitedeki hocası Prof. Dr. Hasan Meriç’i mezun olduğu Çerahpaşa’daki Hekimoğlu Alipaşa İlköğretim Okulu’na davet etti. Meriç’i okulda birbirinden güzel sürprizler bekliyordu.

Meriç hoca, 52 yıl önce bu okuldan mezun olduğunu belirterek okul numarasının 453 olduğunu hatırlattı. İlkokul numarası 453 olan Meriç hoca kendi numarasını söylediğinde yanına Meryem Erkoçlu adında bir öğrenci geldi.

Meryem ‘453 nolu öğrenci benim’ dediğinde Prof. Dr. Meriç gözyaşlarını tutamadı. Meriç’e ikinci sürpriz okul aile birliğinden geldi. Veliler Hekimoğlu Alipaşa İlköğretim Okulu’ndan mezun olan Hasan Meriç’e bir sabah kahvaltısı düzenlemişlerdi. Kahvaltının sonuna doğru üçüncü sürpriz Başkan Mustafa Demir’den geldi. Demir, üniversite yıllarından hocası olan Meriç’e o dönemin karne notlarını çerçeveletip hediye etti.

Prof. Dr. Hasan Meriç karne notlarını görünce şaşkınlığını gizleyemedi ve şöyle konuştu: “Sevgili veliler gördüğünüz gibi karne notlarımın hepsi orta. Onun için çocukları sürekli olarak bir yarışın içine sokmayın ve onların üzerine kaldıramayacakları yükleri koymayın. Eğitimde her çocuk zamanla olgunlaşır. Benim ilkokuldaki notlarım ortada. Ama gördünüz gibi sonrasında başarılı bir öğrenci olmuşum. Çocuklarımızı sevgiyle saygıyla yetiştirin, göreceksiniz ki sonunda başarı zaten kendiliğinden gelecek” ifadesini kullandı.

 

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de üniversitedeki en büyük destekçisinin hocası Prof. Dr. Hasan Meriç olduğuna değinerek şöyle konuştu: “Çapa Diş Hekimliğinde okurken o dönemde hocamız olan Hasan Meriç hocamın üzerimde emeği çok fazladır. Üniversite yıllarımızda onun tarafından hiçbir zaman kırılmadık, desteğini bizden hiçbir zaman esirgemedi ve bugünlere geldik. Şimdi de kızım onun öğrencisi. Bende hocama böyle bir sürpriz yapmak istedim. Hocama yapmış olduğum bu tatlı sürprizde emeği geçen okul müdürü ile velilerimize teşekkürü bir borç biliyorum” dedi
SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209