banner309

banner225

banner209

27 Şubat 2021 Cumartesi

OYUN TERAPİSİ NEDİR

ASLI KARAOĞLU İLE EVVELA KAHVE

26 Ocak 2018, 19:43
ASLI KARAOĞLU İLE EVVELA KAHVE
Kahraman Şeref Kasap
banner267


Üsküdar’da dostların, öğrencilerin ve ailelerin buluşma noktası haline gelen ‘Evvela Kahve’ nin ortağı ve işletmecisi Aslı KARAOĞLU’ nun misafiri oldum.

 

Murat Reis Mahallesi Selami Değirmeni sokak üzerinde ‘Evvela Kahve’ yi açıp işletmeciliğine başlayan Aslı KARAOĞLU’ diyor ki, “Gerçek patron müşteridir, biz hizmet sektörüyüz. Hizmet sektöründe patron müşterilerimizdir.”

 

Gerekli riskleri alarak yenilik yapmaya çalışan kişi, girişimci olarak tanımlanmaktadır. Başarılı girişimcilerin ortak karakterleri azim, tutku, belirsizliklere karşı hoşgörülü olma, vizyon sahibi olma, kendine inanma ve güvenme, esneklik, yeni kurallar yaratma diye sıralanabilir. Bir girişimcinin sahip olması gereken üç özellik şöyle sıralanabilir. Birincisi hedeflediği alanda başarılı olabilmeye yönelik motivasyona sahip olma, ikincisi risk alma ve yenilikçi olma, üçüncüsü girişilen alanla ilgili olarak bilgi sahibi olma şeklinde ifade edilebilir. ‘Evvela Kahve’ işletmecisi Aslı Hanımefendi’de yukarıda saydıklarımın hepsi mevcut. Aslı Hanım’la biraz sohbet ettik. Sanki kırk yıllık dost gibi, o kadar içten, samimi, tatlı sohbetli, güler yüzlü, o kadar naturel ki su gibi berrak, bir o kadar onurlu, dik duran, vizyon sahibi bir genç kadın girişimci.

 

Aslı hanım mekanından şu şekilde bahsediyor, “Bizim müşterilerimizin büyük bir kısmı öğretmen grubu ve esnaf grubundan oluşmaktadır, öğrenci kardeşlerimiz de geliyor. Kısacası çok saygın ve değer verdiğimiz müşterilerimiz var. Bizim kendi yiyebileceğimiz ürünleri mekânımızda bulunduruyoruz. Biz para kazanmaktan ziyade birinci planda dost kazanma peşinde olduk. Bunu da çok şükür ziyadesiyle kazandık ve bu dostların sayısını arttırmayı planlıyoruz.”

 

‘Evvela Kahve’ nin konseptini özellikle Kahve çeşitleri oluştursa da; Dillere destan siyah çayı, efsane renkli latteleri, doyumsuz filtre kahveleri, sabah kahvaltıları, Pazar brunch’ ları, pankekleri, cupcakeleri, makarnası ve ev mantısı ile şimdiden tüm Üsküdar halkının beğenisi kazanmış durumda.     

 

Benim fikrimi sorarsanız ‘Evvela Kahve’ de Aslı Hanımın yaptığı “Türk Kahvesi” bence mükemmel ötesi.

Kahraman Şeref KASAP

Journalist / Social Media Expert

instagram.com/kahramanseref/    Yorumlar

banner292
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
banner263
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • http://www.bugun.com.tr/
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV